AKTUALNOŚCI

Podwójna uroczystość w naszym kościele…

Za nami dzisiaj kolejny piątek naszego życia… Tak się w tym roku złożyło, że przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca, stąd „podwójna” uroczystość.

Najpierw okazja do spowiedzi, a później msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa… Sporo dzieci klas trzecich w dniu dzisiejszym tą mszą świętą rozpoczęło  przeżywanie po raz pierwszy w swoim życiu 9 PIERWSZYCH PIĄTKÓW MIESIĄCA… Życzymy im wytrwałości i bliskości życia z Panem Jezusem. Zachęcamy również dorosłych, by towarzyszyli swoim pociechom w wypełnianiu prośby Pana Jezusa skierowanej do siostry Małgorzaty Marii Alacoque, a przez nią do każdego z nas – „Przynajmniej ty kochaj Mnie”.

Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe, to Litania do Serca Pana Jezusa śpiewana w czasie procesji... Po niej szczególne błogosławieństwo DZIECI...