AKTUALNOŚCI

Radość MODLITWY u Maryi i z Maryją…

Jubileuszowa 40  PIESZA PIELGRZYMKA dekanatu Międzybrodzkiego  dotarła do Kalwarii Zebrzydowskiej…

Przy stacji „u kobiet jerozolimskich” ostatni odpoczynek, ustawienie do wejścia…  Dzieci ze znakami Pielgrzymki… Młodzież z koszem 40 czerwonych róż – jedna za każdy rok pielgrzymowania, wędrujący z nami kapłani i wszyscy pielgrzymi… Przed bramą czekali na nas pielgrzymi z Dróżek Matki Bożej i oczywiście Gospodarze Kalwaryjskiego Sanktuarium. Powitanie, pokropienie wodą święconą i wejście do kaplicy MATKI… WZRUSZENIE, RADOŚĆ, WDZIĘCZNOŚĆ…

WSZYSCY PIELGRZYMI wchodzą z radosnym śpiewem do Sanktuarium…

Chwila odpoczynku, spotkania przy kawie i lodach, aby później wrócić do modlitwy dziękczynnej… Nabożeństwo czerwcowe i UROCZYSTA EUCHARYSTIA…Przewodniczył jej dziekan dekanatu Międzybrodzkiego ks. Janusz Kuciel.

 

BOGU i LUDZIOM dziękujemy za dar  wspólnego  zatrzymanie się się w tych błogosławionych dniach nad sobą i w relacjach do drugiego człowieka...

Pielgrzymowanie uczy nas pewnego rytmu, pewnego życia w kontemplacji, doceniania każdego kroku i sił. Tego, że w życiu potrzebujemy wielu trudów, potrzebujemy wielu wzlotów i upadków, aby osiągnąć rzeczy wielkie. Nic wielkiego z dnia na dzień, z sekundy na sekundę w naszym życiu nie wypracujemy. Cierpliwość, determinacja i wytrwałość. Bardzo tego współcześnie potrzebujemy. Przyjmijmy z ust Jezusa jako antidotum na chorobę współczesnego świata pełnego pośpiechu, pełnego zabiegania. Niech Chrystus uspokaja nasze serca. Niech Chrystus pokazuje nam wielką głębię naszych serc, która prowadzi nas do prawdziwego życia w królestwie niebieskim.  (z kazania)

U tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończyliśmy 40 Pieszą Pielgrzymkę z Porąbki do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wracamy do domu…

Niech Bóg wynagrodzi Przewodnikowi oraz Wszystkim, którzy podjęli różne zadania, aby pielgrzymka mogła się odbyć i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Wszystkim Pielgrzymom pieszym, autokarowym i indywidualnym Bóg zapłać za odwagę i piękne świadectwo wiary.

Dziękujemy też za przesłane ZDJĘCIA, z których mogliśmy przygotować wystawę „Wspomnień czas…”

 

Już zapowiadamy przyszłą 41 pielgrzymkę w dniach 13 i 14 czerwca 2025.