AKTUALNOŚCI

DRÓŻKI MATKI BOŻEJ przemierza druga część naszych pielgrzymów…

Druga propozycja pielgrzymowania również została licznie podjęta przez pielgrzymów, pragnących świętować spotkanie z Jezusem i Maryją na Kalwarii…

Dróżki Matki Boskiej to 24 stacje…  Wspięliśmy się więc najpierw na Golgotę, aby doświadczyć bólu Maryi pod krzyżem, pogrzebu Jezusa, a schodząc w dół wielkiego tryumfu Zmartwychwstania, w którym szczególny udział miała Maryja…

Za pielgrzymką pieszą ruszyliśmy w sobotę z Porąbki autokarem do Kalwarii na Dróżki do Matki Bożej. Na miejscu przywitał nas przewodnik duchowy, brat Florian.

Na szlak Maryjny ruszyliśmy z naszymi intencjami, aby zanieść je Matce Bożej, bo ona oręduje za nami u Jezusa. Brat Florian w rozważaniach stacji zachęcał pielgrzymujących do naśladowania Matki Bożej i obrania jej za wzór w codziennym życiu. Dziękujemy naszemu Panu za otrzymane łaski na szlaku pielgrzymkowym oraz za piękne duchowe przeżycia wśród przyrody w pełnym rozkwicie.

Czas oczekiwania na PIELGRZYMÓW PIESZYCH, powitanie i wspólna radość wejścia do Maryi…