AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA,  MODLITWY

W naszych domach DROGA KRZYŻOWA JEZUSA…

Ten pierwszy krzyż w naszej galerii tego wielkopiątkowego dnia niech będzie znakiem naszego DOMOWEGO KRZYŻA, zaś drugi krzyż prowadzi nas do naszego parafialnego kościoła –  czy poznajesz?  Tak, to nasz KRZYŻ WIELKOPIĄTKOWEJ ADORACJI, odsłaniany przy trzykrotnym śpiewie Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata… Pójdźmy z pokłonem… Ileż razy to przed nim klękaliśmy? Dlaczego?

Przeżywamy w tym roku różne rocznice związane ze św. Janem Pawłem II i to Jego rozważanie o krzyżu sobie przywołajmy: Krzyż nie jest znakiem śmierci, ale życia; nie rozczarowania, ale nadziei; nie klęski, ale zwycięstwa. Krzyż Chrystusa jest wręcz «jedyną nadzieją», ponieważ wszelkie inne obietnice zbawienia są złudne, nie rozwiązują bowiem fundamentalnego problemu człowieka: problemu zła i śmierci.  Dopiero właśnie ZMARTWYCHWSTANIE OBJAWIA PRAWDZIWĄ WARTOŚĆ KRZYŻA.  Dlatego chrześcijanie – mówił dalej Jan Paweł II – czczą krzyż i widzą w nim najdoskonalszy znak miłości i nadziei.

Na ten piątek 2020 roku do naszych domów, niejako przenosi się JEROZOLIMSKA DROGA KRZYŻOWA JEZUSA… W tym roku podejmiemy ją w naszych rodzinach. Podsuwamy dwie propozycje, sami wybierzcie:

1.Tekst Droga krzyżowej epidemii ks. Wojciecha Węgrzyniaka. Kliknij, zobacz.

2. Droga Krzyżowa #Zostań w domu… przygotowana i poprowadzona przez Wspólnotę „Miłość i Łaska Chrystusa” z Bielska-Białej…  – Tak mieszkamy, Panie. Tu jest nasza kuchnia, a tu łazienka. Tak spędzamy czas, tak wyglądamy. Jesteś jedynym gościem, przed którym bez lęku otwieramy drzwi. Chcemy Ci opowiedzieć o monotonii naszych dni. Chcemy, żebyś szedł z nami naszą drogą krzyżową… Znajdziesz ją tutaj.

(za stroną Gość bielsko – żywiecki)

Tak jak wczoraj w przeżywaniu modlitwy  domowej niech nam pomaga nie tyle ekran transmisji, ale rodzinny krzyż oraz przygotowane na ten czas modlitwy. Zobacz.

I jeszcze Wielki Piątek w Rodzinie proponowany przez bielską wspólnotę Miłość i łaska Chrystusa

Materiały ze strony www.diecezja.bielsko.pl

 

Zapraszamy do dzielenia się przeżywaniem rodzinnym Triduum Paschalnego przez utrwalenie na piśmie, a może i na zdjęciach swoich refleksji. Można je przesłać na E – mail Parafii. ZAPRASZAMY.