AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

2 kostki krzyża z nabożeństw DROGI KRZYŻOWEJ w kościele zachowajmy…

Z tegorocznych nabożeństw Drogi Krzyżowej dzieci miały przynieść  do naszych domów szczególny wizerunek krzyża. Na jednej stronie znajduje się scena Ukrzyżowania, na drugiej – w nawiązaniu do roku duszpasterskiego – sceny łączące Mękę Pańską z Eucharystią.

 

Koronawirus uniemożliwił nam to… W kościele spotkaliśmy się tylko na 2 nabożeństwach, więc otrzymały tylko 2 kostki. Już trzecie i następne nabożeństwa przyszło nam przeżywać w domach. Dzieci podejmowały różne wyzwania związane z Drogą  Jezusa. Dzisiaj w Wielki Piątek ich samodzielne rozważania, jak i elementy wizualne mogą ubogacić rodzinną modlitwę. Ufamy, że same o to się zatroszczą.  Powyżej niektóre z ich prac.

Te 2 elementy krzyża może warto też położyć na domowym ołtarzyku… zobaczcie sami na pierwszym zdjęciu, jakże są wymowne, to te u dołu krzyża. Symbol  Ostatniej Wieczerzy i Eucharystii, a z drugiej strony pod krzyżem Maryja i Jan oraz setnik świadczący: «Prawdziwie, Ten był Synem Bożym». Mt 27,54

Ufajmy, że przyjdzie taki czas, gdy będzie możliwe złożenie całości… Może na Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września.