AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA,  MODLITWY

Cisza Grobu…

Jakże inny to GRÓB CHRYSTUSA… Tam, gdzie tradycyjnie budowano ołtarz zwany Grobem nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu…, tak jak my jesteśmy w swoich domach, tak i JEZUS POZOSTAŁ W TABERNAKULUM… Przygotowano jednak wymowną myśl…

Jezus chce nam oznajmić… DZISIAJ i w TEN CZAS PANDEMII Jestem z Wami szczególnie w SWOIM SŁOWIE, w ten sposób macie Mnie blisko przy sobie… Może na wyciągniecie ręki w  domowym ołtarzyku… Nie zapominajcie w ten sposób ze Mną się spotykać. W dekoracji zawarto szczególne słowa Piotra wypowiedziane do Jezusa: „TY  MASZ  SŁOWA ŻYCIA WIECZNEGO” (J6,68). Podejmijmy w ciszy tego dnia refleksję nad tymi słowami. Jezus nas zapewnia: Czekam na Was, tu w Tabernakulum, na Eucharystii, kiedy przyjdzie stosowny czas… Teraz przyjmujcie Mnie w komunii duchowej.

Po raz trzeci gromadząc się o wieczornej porze w naszych rodzinach na modlitwę skorzystajmy z przygotowanych poniżej  pomocy:

Modlitwa Rodzinna – Wielka Sobota

Tekst z informacją o akcie żalu doskonałego i komunii duchowej

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO-STOŁU-PRZED-UROCZYSTYM-POSIŁKIEM-W-NIEDZIELĘ-ZMARTWYCHWSTANIA-PAŃSKIEGO

I jeszcze film Triduum w rodzinie – Wielka Sobota przygotowany przez bielską wspólnotę „Miłość i Łaska Chrystusa”

Materiały ze strony www.diecezja.bielsko.pl

 

Zapraszamy do dzielenia się przeżywaniem rodzinnym Triduum Paschalnego przez utrwalenie na piśmie, a może i na zdjęciach swoich refleksji. Można je przesłać na E – mail Parafii. ZAPRASZAMY.