AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

Dziś FINAŁ 33 dniowych REKOLEKCJI oddania się Matce Bożej… LEDNICA JUŻ W SOBOTĘ…

DZISIAJ 33 dzień REKOLEKCJI ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ… były to rekolekcje online, które przyprowadziły do wielkiego świętowania LEDNICKIEGO 2020… Ciekawe, czy ktoś wytrwał? Może podzielisz się swym świadectwem przysyłając go na stronę Parafii.

Dzień 33 przyniósł obietnicę Jezusa  „OTO CZYNIĘ WSZYSTKO NOWE” (por. Ap 21,5a)…. Ten Akt oddania, który się wydarzy w sobotę na Lednickim spotkaniu prowadzi do nowego życia… Niejako człowiek schodzi wtedy ze swojego tronu JA, a zaprasza na niego Boga. Bóg niejako mówi do Ciebie… (wypowiedz swoje  imię) …………………………. czynie Twoje Życie NOWYM, o nowej jakości…

Nawet, gdy nie udało Ci się przejść rekolekcji, może posłuchasz dzisiejszego odcinka…, może on zachęci Cię do  powrotu ku początkowi… Może  w sobotę zaczniesz drogę z programem MIRIAM = MARYJA

A teraz jeszcze PROPOZYCJA SPOTKANIA… Propozycja spotkania, które wcześniej niewielu Porąbczan przeżyło w poprzednich 23 latach na Polach Lednickich… Te 24 będą bez wyprawy nocnej z domu, online #LEDNICA W DOMU… Może w Rodzinie… młodzi zaproszą starszych, a może starsi młodszych… i dzięki transmisji przeżyjemy wspaniały czas…

Zaproszeni są wszyscy: Młodzi, Dzieci, Rodzice, Seniorzy, Motocykliści… tak, bo i oni spotykali się na  Lednicy!

XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 będzie transmitowane: w Telewizji Trwam, na stronie internetowej www.lednica2000.pl oraz w social mediach: na fanpage’u Lednica2000, i kanale YouTube’owym Lednica2000.

A oto program w skrócie… Trzeba zarezerwować sobotnie popołudnie i wieczór…

14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego…

15:30 Konferencja o. Romana Bieleckiego OP  Co znaczą słowa „Cały Twój” i jak mamy rozumieć ideę powierzenia się Bogu?

PRZERWA W TRANSMISJI SPOTKANIA

19:00 Rozpoczęcie XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 #Lednicawdomu

19:10 Opowieść o Ofiarowaniu Maryi w świątyni

19:20 Błogosławieństwo rodziców

19:30 Medytacja „Czy mogę w Tobie zamieszkać?” …

19:40 Zawierzenie się przez Matkę Bożą Lednicką

20:00 Msza Święta celebrowana przez Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka

21:00 Apel Jasnogórski – łączenie z Częstochową

21:30 Gest „Płaszcza Maryi”.

21:40 Przemówienie Ojca Świętego Franciszka

21:45 Wspomnienie św. Jana Pawła II. Litania do św. Jana Pawła II

22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Akt wyboru Chrystusa…

22:20 Symboliczne przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Aby poczuć atmosferę sobotniego spotkania posłuchaj tegorocznego hymnu spotkania … śpiewając ją chcemy zawierzyć się Matce Bożej tak jak św. Jan Paweł II

(za Lednica 2000)