AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

Szczególne słowo tego tygodnia… DZIĘKUJĘ!

Dwa wydarzania tego tygodnia miały swoje źródło w tym słowie DZIĘKUJĘ

Najpierw zakończony ROK SZKOLNY… Dziękowaliśmy Panu Bogu za ten Rok na Mszy Świętej w przeddzień otrzymania świadectw 25.06 o wieczornej porze… I tu znowu inaczej, bo dystans społeczny, maseczki, ale i dobre chęci przyjścia na to dziękczynienie…

Dziękowaliśmy, bo jak mówił ks. Jan – trzeba nam dziękować za trudny rok szkolny, trudne wyzwania, nowe doświadczenia, zarówno dla dzieci i młodzieży, ale także dla rodziców i nauczycieli… Wszystko było po raz pierwszy…, wszystko, zwłaszcza przez te 3 ostatnie miesiące było inaczej…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugie DZIĘKUJĘ wypowiadają uczniowie klas 3…, a dzisiaj możemy śmiało powiedzieć czwartoklasiści, gdyż otrzymali promocję do klasy wyższej… Dziękują za to, że przez miesiąc w gronie swoich najbliższych przychodzili w wybrane dni przez Rodziców i przeżywali swoją PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTA i Biały Tydzień… były to dni od 25 maja do 26 czerwca… Razem 32 Dzieci w pełni uczestniczy w Eucharystii…

Zdjęcia szczęśliwych Przyjaciół Jezusa możemy zobaczyć tutaj

Często podczas swoich Mszy Świętych dzieci słyszały o nowym błogosławionym, który będzie w październiku uroczyście beatyfikowany… To Carlo Acutis – włoski nastolatek…, który w dzień swojej I Komunii Świętej złożył postanowienie „Być zawsze zjednoczonym z Jezusem – oto mój plan na życie”. Takiej postawy serca życzymy naszym młodym parafianom… Im to dedykujemy piosenkę Małego TGD

A tu możecie przeczytać o zakochanym w Eucharystii włoskim Nastolatku.