AKTUALNOŚCI

NOWY ROK SZKOLNY rozpoczęty… w deszczowych „łezkach” za wakacjami…

Niech Duch Święty nas oświeca, a Maryja poprowadzi,

byśmy w wielkiej szkole życia dobrze zdali egzaminy…

– taka prośba, a i życzenie księdza Proboszcza na NOWY ROK 2020/2021 w naszych szkołach.

31 sierpnia o godz. 17.00 modlili się uczniowie, nauczyciele, rodzice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w czasie Mszy Świętej przy przygotowanym przez rodziców  ołtarzu polowym, przy 150 letnim dzwonku, którego nie ma chyba żadna szkoła. Tutaj znajdziemy relację z tej uroczystości. Pierwsze spotkania w nowym roku szkolnym w gronie poszczególnych klas miały już miejsce 1 września.

1 września  o godz. 8.00 w kościele parafialnym modlili się uczniowie, nauczyciele, rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Po Mszy świętej spotkanie  w gronie poszczególnych klas z wychowawcami. Nowo dobudowane piętro szkoły poświęcił ks. Proboszcz w obecności Wójta Gminy i Pani Dyrektor. Świadkami tej maleńkiej uroczystości byli Pierwszoklasiści, którzy  z drżeniem serca przyszli po raz pierwszy do szkoły w towarzystwie jednego z rodziców. Tutaj możemy przypomnieć sobie to wydarzenie, a może i radośnie zaśpiewać…