AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

DZIĘKCZYNIENIE… wyjątkowa EUCHARYSTIA we wspólnocie klas czwartych…

Ksiądz Proboszcz Zdzisław Grochal i ks. Jan Franc stanęli przy ołtarzu Chrystusa razem z Czwartoklasistami i ich Rodzinami…

Przez miesiąc na przełomie maja i czerwca dzieci naszej parafii przystępowały do swojej I KOMUNII ŚWIĘTEJ w dobie koronawirusa… Ich pamiątkowe obrazki są wyjątkowe… Mają 2 daty, planowanej uroczystości i faktycznego dnia przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca.

Dzisiaj 20 września chciały razem z rodzicami i kapłanami podziękować za ten DZIEŃ, za te dni…

Ks. Jan tak do nich mówił… Drogie dzieci… Rodzice przynosząc was do kościoła w czasie waszego chrztu chcieli, byście byli blisko Chrystusa… Wtedy zostaliście włączeni we wspólnotę Chrystusowej Winnicy, byście w tej Winnicy wzrastali i pracowali w różny sposób, bo różne zawody was czekają. Istotne jest, abyście to wszystko, co będzie przed wami potrafili czynić ze względu na Pana Jezusa, bo On was kocha… Jest ważne, abyście wszystkie lata, swego życia jak najlepiej przeżyli…  Ta praca w Winnicy to pójście drogą przykazań, a droga przykazań to droga miłości – najpierw Boga ponad wszystko, a później miłość  bliźniego, który jest obok was… w domu, w szkole, a kiedyś w przyszłości w pracy, czy w miejscu, w którym będziecie przebywać. Dzisiaj dziękujemy Bogu za waszych rodziców i prosimy aby dalej kontynuowali to dzieło wychowania was, żeby się nie zrażali, patrząc na świat  nie mówili może warto odpuścić. Stoją więc przy was abyście wytrwali przy Chrystusie… Nie zabraknie wam sił drogie dzieci, gdy będziecie pamiętać o 2 miejscach szczególnych w tym kościele… o OŁTARZU i KONFESJONALE. Konfesjonale – po tym kiedy popełnicie zło biegnijcie pojednać się Bogiem i ludźmi, trzeba zacząć jeszcze raz od nowa pracę w tej Winnicy Pana… Nie zapomnijcie o  Ołtarzu, na którym jest Ciało Pana Jezusa –  bo, żeby żyć potrzebny jest pokarm. Te dwa miejsca trzeba by były przez was szczególnie ukochane. A na koniec pozwólcie, że uczynię dla wszystkich swoim … słowo św. Pawła apostoła – Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej..(Flp1,27a)

Słowa dziękuję Panu Jezusowi wypowiedziały po Komunii świętej same dzieci… później wybrzmiało „dziękuję” dla Rodziców, Kapłanów i Nauczycieli… To oni wraz z innymi rodzicami towarzyszyli śpiewem w czasie uroczystości, za co też dziękujemy.

Ks. Proboszcz zaprosił rodziców, aby nadal towarzyszyli swym dzieciom w drodze wiary, będąc wsparciem i przykładem.