AKTUALNOŚCI,  KATECHEZA RODZINNA

Wieczorynki biblijne… może inspiracja również dla naszych Rodzin.

Wieczorynki w ramach XIX Tygodnia z Ewangelią w naszej Diecezji to dobry materiał aby już u najmłodszych zaszczepić miłość do Słowa Bożego. Historie biblijne ukazane w prosty i atrakcyjny sposób to dobry pretekst do wspólnie spędzonego czasu.

Specjalna propozycja modlitwy dla rodzin pojawiła wśród filmików online przygotowanych na 19. Tydzień z Ewangelią. Wśród nich są niezwykłe dobranocki, w których konkretne fragmenty Ewangelii przedstawione są za pomocą klocków lego. Refleksjami na temat poruszanych obrazów biblijnych dzielą się dzieci z bielskiego przedszkola „Ziarenko”. Kamera przypatruje się także rozmowom rodziców z dziećmi. Nie zabrakło świadectw małżeństw opowiadających o swych osobistych spotkaniach z Chrystusem.

Pomysłodawcami ewangelizacji online dla najmłodszych i rodzin są Agnieszka Wróbel-Moś z kurialnego duszpasterstwa rodzin oraz ks. Grzegorz Piekiełko z parafii w bielskiej Straconce (nasz rodak) , a także uczestnicy Ruchu Światło-Życie. Przedstawione rozmowy rodziców z dziećmi mają na celu pokazanie, w jaki sposób nie tylko z najmłodszymi można rozważać Ewangelię i odnosić ją co codziennego życia.

(z zakładki „Dla rodziny” ze strony diecezji bielsko – żywieckiej)