AKTUALNOŚCI

Nasz kościół „opustoszał”…

Cóż to się dzisiaj stało?… Przecież Święto Ofiarowania Pańskiego… Święto Matki Bożej Gromnicznej…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak powiedział ks. Proboszcz  dzisiaj nasza świątynia za chwilę po Mszy Świętej opustoszeje… Dekoracja Świąteczna rękami lektorów i ministrantów zniknie… Tak się to stało… To taka mała tradycja tej wspólnoty, która pod okiem ks. Wikarego i p. Kościelnego uwijała się skrzętnie…

Ale najpierw nasi „budowniczowie” Porąbczańskiej Betlejemskiej Stajenki” odebrali z rąk ks. Proboszcza drobne upominki, a także otrzymali swoje małe dzieła z powrotem do domu. Stąd powyższe zdjęcia…

Wszystko jest w ostatnim roku inne… I betlejemski Żłóbek rozrósł się po parafii… Te 10 szopek to maleńka część „pracy zdalnej”  dzieci na lekcjach techniki, które w Szkole Podstawowej nr 1 podejmują kreatywne „wyzwania” i uczą się dzielenia nimi; tym razem ze społecznością całej Parafii.

Dziękujemy również serdecznie za ogromne wsparcie Rodziców, Dziadków małych konstruktorów…