AKTUALNOŚCI

Za nami TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA…

Jak realizować Miłosierdzie w praktyce? Z pewnością trzeba by było przypominać sobie UCZYNKI MIŁOSIERDZIA? Ale jak to jest w praktyce?

MIŁOSIERDZIE… to również DZIĘKUJĘ.

W Tygodniu Miłosierdzia na lekcjach religii uczniowie SP1 otaczali swą modlitwą nie tylko swoje sprawy, ale również tych, którzy POMAGAJĄ CHORYM poprzez swą pracę,  czy wolontariat. Oprócz modlitwy przygotowali również wiosenny kwiatek, jako wyraz wdzięczności… Powstał więc filmik z wielkim słowem DZIĘKUJEMY!   Link do filmu utworzonego z prac dzieci i dedykowanych przez nich wierszy został przesłany do Adresatów… Zobaczmy i my ich dzieło.

Może warto pójść dalej… Rozglądnąć się wokół siebie i zobaczyć tych, którzy potrzebują dobrego słowa…, czasem rozmowy…, zatrzymania się w sąsiedztwie… pomocy w różnych sprawach…, a może zatroszczyć się o to aby starsi Parafianie mogli uczestniczyć i w tygodniu we mszy świętej udostępniając im transmisję z parafialnego kościoła.

Potrzeb jest wiele, chciejmy je dostrzegać.

A może znajdą się otwarte serca, które podejmą dzieło ZESPOŁU CHARYTATYWNEGO w naszej parafii? Masz takie myśli w swojej głowie… podejmij je, rozmawiaj z innymi i zgłoś się do ks. Proboszcza.