AKTUALNOŚCI

Wystawa o cudach eucharystycznych autorstwa bł. Carlo Acutisa.

Zobaczysz ją online!!!  Carlo Acutis stawiał na pierwszym miejscu sakrament Eucharystii, którą nazywał „swoją autostradą do Nieba”. Z fascynacji Eucharystią i adoracją stworzył wystawę o cudach eucharystycznych na świecie.

Można WYSTAWĘ O EUCHARYSTII obejrzeć online a także pobrać plansze gotowe do druku i zorganizować wystawę w swoich lokalnych środowiskach!

Podczas zwiedzania wystaw Meeting di Rimini w 2002 roku, Carlo zdecydował się zorganizować wystawę na temat cudów eucharystycznych uznanych przez Kościół. Nie było to łatwe zadanie: przez około dwa i pół roku wymagało również zaangażowania członków jego rodziny.

Mówił wielokrotnie „W Przenajświętszym Sakramencie Jezus jest obecny w taki sam sposób, jak 2000 lat wcześniej w czasach Apostołów, z tą różnicą, że wówczas, by zobaczyć Jezusa, ludzie byli zmuszeni ciągle się przenosić, podczas gdy my, obecnie, mamy dużo więcej szczęścia, bo możemy Go znaleźć w dowolnym kościele blisko domu. Jak mawiał: „Jerozolimę mamy pod domem.

Wystawa prezentowana była na wszystkich 5 kontynentach…  W samych Stanach Zjednoczonych, wystawa gościła w tysiącach parafii i na ponad 100 uniwersytetach, a ponadto była promowana na kilku Konferencjach Episkopatów,m.in. Filipin, Argentyny czy Wietnamu Pokazywana była również w Chinach i Indonezji. Istotne Bazyliki i Sanktuaria gościły wystawę Carla, w tym Sanktuarium w Gwadelupie i Fatimie.

Możesz ją zobaczyć TUTAJ. (pobierz PDF polski web) Wystawa przedstawia zbiór zdjęć i historycznych opisów wybranych Cudów eucharystycznych (około 136 uznanych przez Kościół), które wydarzyły się na przestrzeni wieków w wielu krajach świata.

(za stroną  Stacja7.pl i miracolieucaristici.org)