Bez kategorii

Niedziela Biblijna i zadanie dla DZIECI…

W dniach 1-7 maja 2022 przeżywamy XIV Tydzień Biblijny, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo święte. Na Mszy św. rodzinnej o godz. 11.00 ksiądz Proboszcz zachęcał DZIECI, aby były  małymi ewangelizatorami  w swoich domach.

By w rodzinach zaprowadzały zwyczaj sięgania jeszcze raz do tekstu usłyszanej Ewangelii w kościele. Od 3 miesięcy karty z niedzielną Ewangelią wędrują dzięki Dzieciakom do naszych domów… Zachęcamy do pochylania się razem z nimi nad ich treścią.

Dzieci zabrały  z sobą  do domu przygotowane TECZKI, aby mogły gromadzić w niej cotygodniowe karty Ewangelii…. Z okazji Niedzieli Biblijnej jeden z nowo mianowanych lektorów – Krzysztof otrzymał księgę Nowego Testamentu, aby jeszcze pełniej mógł się przygotowywać do pełnienia swej posługi.

Wsłuchujmy się szczególnie w tym tygodniu w Słowo Boże… Czyńmy to na wzór Maryi, szczególnej Patronki miesiąca maja.

Tydzień Biblijny trwa… kolejni pomocnicy kapłanów otrzymali na wieczornej Mszy świętej Pismo Święte, by jeszcze lepiej wypełniać posługę lektora…