Bez kategorii

Odpustowa Uroczystość w kaplicy, w Wielkiej Puszczy.

Kaplica w Wielkiej Puszczy została dedykowana Matce Bożej Różańcowej… I nie tylko dla mieszkańców tego przysiółka, ale i całej parafii niesie wyzwanie: MÓDLCIE SIĘ NA RÓŹAŃCU!

Tradycja mówi, że Maryja przekazała św. Dominikowi RÓŻANIEC. I to On tę modlitwę różańcową ostatecznie sformułował i nauczył swoich braci dominikanów. I tak modlitwa ta rozeszła się po całej Europie i dalej po świecie. Kiedy Najświętsza Maria Pana  objawiała się w różnych miejscach zawsze prosiła o modlitwę na różańcu. (w Lourdes, Fatimie, Gietrzwałdzie).

Dlaczego ta modlitwa jest tak istotna dla naszego zbawienia, dla świata? Dlaczego jest tak ważna?  Bo w tej modlitwie możemy odnaleźć siebie. I dzisiaj potrzebujemy modlitwy na Różańcu. Bo wielka jest potrzeba troski rodziców, dziadków o swoje dzieci, wnuki, które odchodzą od wiary. I ta troska może wyrażać się właśnie w tej modlitwie. Dajemy naszym bliskim, wy w domu, my na katechezie tyle, ile możemy, ile potrafimy.

Każdy z nas później odpowiada za swoje życie, za swoją wiarę. Mamy od Boga dar wolnej woli. Nieraz boli nas, każdego z nas, że ktoś odchodzi od Boga. Ale to co zostało przekazane, co zostało zasiane w sercu człowieka tego się nie da wyrwać. To zawsze będzie się budziło, to zawsze będzie się odzywało.

Nasza dyskretna modlitwa,  nasza wierność w modlitwie naprawdę może zmienić nasz świat.  Chcemy lepszego życia tu na ziemi, lepszego życia wiecznego dla siebie, dla naszych bliskich. Chcemy cieszyć się wieczną radością z Bogiem i świętymi na wieki wieków. Módlmy się na różańcu. Splatajmy nasze życie z życiem Jezusa i Maryi.

Macie chwile radosne – mówcie TAJEMNICE RADOSNE… Przeżywacie ciężkie chwile – mówcie TAJEMNICE BOLESNE… Macie chwile światła w swoim życiu, pracy, szkole – mówcie TAJEMNICE ŚWIATŁA… Życie się dopełnia, może zbliża się do przejścia do wieczności wpatrujcie się z Jezusem i Maryją w chwałę nieba – w TAJEMNICACH CHWALEBNYCH.

Różaniec jest modlitwą dla każdego, modlitwą, która zmienia serce.

(fragment kazania ks. Ariela, który może stać się zachętą do odkrycia jescze bardziej potrzeby Różańca w naszych czasach)

Mieszkańcy pięknie przygotowali odpustową uroczystość. Serdeczne gratulacje i podziękowania.

I procesja wokół kaplicy z Najświętszym Sakramentem.