Bez kategorii

Dzień Papieski i półmetek nabożeństw różańcowych z konkursem…

Dzień Papieski w tym roku, to 16 pażdziernika, a 44 lata temu kard. Karol Wojtyła został Papieżem. Tegoroczne świętowanie w naszej parafii miało można powiedzieć 3 akcenty…
Podczas kazania zostaliśmy zachęceni do spojrzenia na osobę Świętego Jana Pawła II jako człowieka wielkiej modlitwy, która daje siłę i moc. Drugi akcent ogólnopolski, to zbiórka na na rzcz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia prowadzona przez  uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II.
A trzeci akcent to finał naszego konkursu parafialnego ” Różaniec to moja ulubiona modlitwa”

Jan Paweł II na modlitwę nigdy nie żałował czasu Każdy Jego dzień wyznaczały 3 części Różańca i rozważania Brewiarza… I chociaż Brewiarz jako kapłan odmawiał 60 lat ciągle szukał głębi, czegoś nowego, czytał to Słowo Boże jako nowe i świeże… Centrum jego życia i każdego dnia stanowiła dla niego Msza święta, do której przygotowywał się najpierw przez adorację Najświętszego Sakramentu. Kiedy był w Krakowie biskupem to kazał  biurko wnieść do kaplicy i pracował w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem… Taki był styl jego pracy na modlitwie, na klęczkach.  Na klęczniku w kaplicy watykańskiej zawsze były karteczki z różnymi prośbami o modlitwę z całego świata… Zawsze omadlał tez osoby, z którymi przychodziło mu się spotykać każdego dnia… Odprawiał Godzinę Świętą w czwartek i Drogę Krzyżową w piątek, odmawiał  litanie, śpiewał Godzinki, Gorzkie Żale i inne pieśni roku liturgicznego.

Na Mszy świętej o godz. 11.00 zostało też postawione pytanie o naszą pażdziernikową modlitwę różańcową czy to w kościele, czy w domu. Czy jesteśmy jej wierni na wzór Świętego Jana Pawła II. Trzeba nam się zapatrzeć w gorliwość tegorocznych trzecioklasistów. Im i nam wszystkim potrzeba MODLTEWNEJ GORLIWOŚCI, WYTRWAŁOŚCI I WZAJEMNEJ ZACHĘTY. Mamy półmetek października więc postawmy sobie pytanie jak to jest u mnie? Czy byłam/ byłem już na nabożeństwie różańcowym?

Do tej wytrwałości zachęca nas w kościele szczególna dekoracja. Ktoś powiedział, że przypomina nam jakby wota dziękczynne przy obrazach… To przepięknie wykonane RÓŻAŃCE naszych dzieci. Z pewnościa nie tylko dzieci, ale i ogromna pomoc rodzicow i dziadków. Ufamy, że była to przepiękna katecheza rodzinna w domach. Trudno było stawiać miejsca w tym konkursie. Bo każada praca to inna historia.

Prace PRZEDSZKOLAKÓW:  Maria Napióra, Kamila Janosz, Weronika Sadlik, Filip Olearczyk, Wiktoria Wawak, Mikołaj Wawak, Wiktoria Kaczmarczyk.

Prace WYRÓŻNIONE za ciekawy pomysł i wykonanie: Nataniel Furtak, Liliana Wawrzyczek, Wiktoria Wawak, Marta Droździk, Weronika Zając, Alicja Szłapa, Mikołaj Wykręt, Barbara Cepiga, Milena Izbińska.

Pozostałe PRACE KONKURSOWE:  Nadia Gajdzik, Wojciech Wawak, Kinga Kwaiatkowska, Natalia Wawak, Zofia Pardela, Lena Plewniak, Lena Waluś, Kornelia Łaz, Liliana Olearczyk, Emilia Grabska, Zuzanna Łaz, Kaja Błasiak, Marcel Bizoń, Dominika Zając, Milena Wawak, Zuzanna Szczypka, Radosław Dudzik, Franciszek Sadlik, Igor Janik, Oliwia Gałuszka, Joanna Stachura, Franciszek Gabryś, Liliana Szczypka, Szymon Kliś, Oskar Kwiatkowski, Nikola Chudy , Ignacy Dudziak, Kacper Lewandowski, Michał Nalewajk,  Eliza Gibas, Fabian Kliś, Nikodem Wawak, Julia Harat, Igor Targosz, Nikodem Jurczak, Amelia Kołek, Igor Pszczółka, Helena Napióra, Adrian Wawrzyczek, Oskar Janosz, Tomasz Huczek, Piotr Sitko, Stanisław Szemla, Alan Kaczmarczyk.

A na stoliku z tyłu kościoła czekały na nas SMS od Papieża – Jego myśli wypowiadane przy różnych okazjach.