Bez kategorii

PIERWSZY tydzień adwentowy za nami…

Z Dziadkiem Pana Jezusa św. Joachimem odkrywaliśmy początki Historii Zbawienia, poniekąd korzenie DRZEWA RODOWEGO każdego z nas.

Odkryliśmy więc ADAMA i EWĘ i jedno przykazanie, które dał im Bóg i to, że nieposłuchali Go; braci KAINA i ABLA z  grzechem Kainowej zazdrości; sprawiedliwego NOEGO z rodziną, ABRAHAMA – Ojca wszystkich wierzących w Jedynego Boga, JÓZEFA EGIPSKIEGO, który z niewolnika dzięki darom Boga został wybawicielem od głodu nie tylko Egiptu, ale i własnego narodu…

Figurki – Maryja i Józef wędrowały do kolejnych RODZIN wylosowane z kart odpowiedzi na pytania z poszczególnych dni… Żłóbek napełnia się też SIANKIEM DOBRYCH UCZYNKÓW

 

Ciepły głos DZIADKA JOACHIMA zaprosił WSZYSTKICH PARAFIAN, a szczególnie dzieci i młodzież na poniedziałkowe Roraty…