Bez kategorii

ŚWIĘTY MIKOŁAJ zdążył do dzieci na Roraty…

Twarze uczestników dzisiejszych Rorat – zarówno małych, jak i tych dużych rozprowmienił UŚMIECH. A wszystko to za sprawą odwiedzin naszej parafii przez ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

Dostojny GOŚĆ przybył do nas z Kobiernic i wszystko wiedział o naszej parafii – również o dzisiejszych bohaterach Rorat (o Balaku i Balaamie i jego oślicy). Ciekawe, czy podpowie dzieciom  odpowiedzi na pytania?

Bardzo interesował się św. Mikołaj zwłaszcza najmłodszymi. Ks. Ariel opowiadał o dzieciach; że są grzeczne, biorą udział w Roratach, niektórzy powrócili po chorobie,  niektórzy chorują, przedstawiał rodzeństwa…

Święty Mikołaj opowiadał, że mieszka w niebie razem ze św. Piotrem, Janem Pawłem II, Karoliną Kózkówną, arcybiskupem Józefem Bilczewskim – bo o to pytały dzieci. Słodkie upominki dostały się nie tylko dzieciakom, ale i dorosłym.

Został na koniec przez ks. Ariela zaproszony na herbatkę z ciasteczkiem na plebanię…