Bez kategorii

Figurki DZIECIĄTKA JEZUS powędrowały do wielu Rodzin naszej parafii

Słowo WIGILIA znaczy tyle co CZUWANIE. Wigilia to zawsze dzień przed największymi świętami Kościoła. Dlatego dziś rano wcześnie, jeszcze po ciemku przyszliśmy ze światłem do kościoła żeby czuwać, żeby powiedzieć Chrystusowi jesteśmy gotowi na Twoje przyjście.

Śpiewaliśmy na początku pieśń „Grzechem Adama ludzie uwikłani”. To jest adwentowa pieśń, ale czy ktoś z was się domyśla dlaczego pan organista wybrał ją właśnie na dzisiaj?

… Pan Jezu przyszedł zmazać grzech  Adama.

Dzisiaj, w wigilię Bożego Narodzenia, w kalendarzu mamy wpisane imiona Adama i Ewy. Dzisiaj Kościół wspomina pierwszych ludzi, których Pan Bóg stworzył. To znaczy dzisiaj jakby jest wigilia, która ma nas przygotować na dzień odkupienia, na dzień zbawienia. Czyli jutro, kiedy  narodził się w nocy Zbawiciel świata grzech Adama i Ewy został naprawiony.  Człowiek został zmieniony, uświęcony i to jest właśnie największa radość tych Świąt. To są święta naszego zbawienia bo Bóg przyszedł na ziemię.

I ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus oraz poświęcenie figurek Jezusa… Tych, które niektórzy dorośli przynieśli z sobą, ale także tych, które ksiądz Ariel wręczył dzieciom za wytrwałe CZUWANIE NA RORATACH. Uśmiech i radość dzieciaki zaniosły do swoich domów.

Serdeczne dziekujemy za wspaniałe świdectwo wiary RODZICOM i DZIADKOM, dzięki którym ten ADWENT stał się RADOSNYM OCZEKIWANIEM.