Bez kategorii

Nasza modlitwa za zmarłego papieża emeryta BENEDYKTA XVI…

Modliliśmy się w dzień śmierci Papieża 31.12.2022 roku modlitwą różańcową, zaś w dzień Jego pogrzebu 5.01.2023 roku odprawiona została Msza święta żałobna.

Zgromadziśmy się w naszym kościele parafialnym, aby pożegnać człowieka, który w historii Kościoła XX i XXI wieku  odcisnął wielki ślad przez swoją przede wszystkim głęboką wiarę i bliskość z Jezusem.  Przez swoje posłuszeństwo i wierność Kościołowi jako nieodzowna pomoc św. Jana Pawła II, a później jako jego następca.

Wielu z nas pamięta na swój sposób każde spotkanie z nim; każdy Anioł Pański i audiencje papieskie, a szczególnie jego pielgrzymkę do Polski w 2006 roku. Pamiętamy,  że był człowiekiem niezwykłej delikatności, życzliwościm nawet jakiejś nieśmiałości.  Był człowiekiem niezwykle pokornym, który znając swoje siły umiał powiedzieć, że nie da dłużej rady prowadzić Kościoła. Ale przez ostatnie 10 lat swojego życia modlił się za Kościół, cierpiał, ofiarowywał swoją starość i ograniczenia wieku. Uczestnicząc w Mszy świętej prosiliśmy, aby Pan Bóg nagrodził swojego dobrego i wiernego sługę, i przyjął go do wieczności.

Przez transmisję telewizyjną wielu z nas duchowo łaczyło się z Watykanem, a w godzinie złożenia ciała Papieża do grobu biły dzwony naszego kościoła, podobne jak wawelski „Zygmunt” i wiele dzwonów na świecie.