Bez kategorii

Odkrycia rekolekcyjne MŁODYCH drugiego dnia

Dzisiaj odkryliśmy II krok do świętości – To SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA I KOMUNIA ŚWIĘTA. A Młodzi klas 8 rozkminę tylko dla nich… o Miłosiernym Ojcu.

Żabka Gapka razem z Olą wróciły do kościoła… Z relacji Oli wynikało, że była grzeczna, powtórzyły razem wczorajsze odkrycia rekolekcyjne – I krok do świętości – CZŁOWIEK  ŚWIĘTY SIĘ MODLI i razem się pomodliły. Powtórka była także w kościele po pięknej modlitwie śpiewem do Ducha Świętego.

Na początek pomagał nam NAMIOT. Trochę śmiesznie wyglądał rozłożony przez ks. Kamila w naszym kościele (wypróbował go ks. Ariel, ale pozostawił Żabce Gapce). Ale ten namiot prowadził nas do pierwszych odkryć. I tu z pomocą dzieci Ks. Kamil opowiadał: za górami za lasami i za siedmioma rzekami istniał pewien kraj szczególnie ukochany przez Pana Boga. Ten kraj nazywał się Izrael. Więc mieszkańcy tego kraju nazywali się Izraelici.  Pan Bóg ich bardzo pokochał taką miłością niesamowitą, ale pewnego dnia ci Izraelici zaczęli cierpieć. Trafili do niewoli do kraju, który się nazywał Egipt. I w tym Egipcie było im ciężko. Cierpieli wiele,  byli prześladowani. ale pewnego dnia Pan Bóg mówi dość i powołał takiego szefa Izraelitów – Mojżesza, żeby wyprowadził naród do Ziemi Obiecanej.

Pan Bóg poprosił Mojżesza, żeby na każdym postoju rozbijał taki specjalny namiot który się miał nazywać…  namiot spotkania. Spotkania ponieważ Pan Bóg zechciał w tym namiocie spotkania spotykać się z Mojżeszem żeby z nim rozmawiać. Rozmawiać twarzą w twarz tak jak się rozmawia z przyjacielem.

To było ponad 3 tysiące lat temu, a gdzie jest dzisiaj taki NAMIOT SPOTKANIA – to NASZ KOŚCIÓŁ, gdzie przychodzimy na szczególne spotkania z Bogiem.

I tu znów „podpowiadajka” – gra planszowa „Pędzące Żółwie”.  Grała bardzo fajnie mówi o tym, że w naszym życiu też jest taki start jak mieli Izraelici i też jest taka meta jak Ziemia Obiecana. Startem w naszej przyjaźni z Panem Bogiem jest CHRZEST, a naszą Ziemią Obiecaną czyli tą metą,  którą mieli Izraelici to jest naszym celem NIEBO, czyli życie wieczne. Gdy idziemy sobie tak od tego startu, czyli od naszego chrztu i próbujemy dojść do nieba to przydarzają się nam tak zwane kroki w tył, czyli grzech.  Jak my popełnimy grzech to niestety idziemy pole do tyłu, ale uwaga w naszym namiocie spotkania jest takie miejsce które nam pozwala wrócić do punktu z którego wyszliśmy – KONFESJONAŁ.  Tu w namiocie spotkania i nie może się wydarzyć nigdzie indziej jest jeszcze jedno spotkanie, co pomaga nam zrobić krok do przodu na planszy do nieba. To msza święta, a jeszcze dokładniej  KOMUNIA ŚWIĘTA, czyli taki Pokarm, który pomaga nam każdego dnia, czy w każdą niedzielę właściwie zrobić krok do przodu w stronę nieba.

I był jeszcze jeden rekwizyt, dzięki któremu powtórzyliśmy 5 warunków dobrego sakramentu pokuty i pojednania… to dużaaa gąbka i myjnia samochodowa i jej 5 programów super wymytego auta. Spowiedź opróżnia nasze serca, myje je, ale one wtedy są puste. Jeszcze trzeba czymś te serca wypełnić do tego potrzebujemy Komunii świętej.

„Żabka Gapcia” znalazła się w klasie 3a u Karola. Ciszyla się cała klasa.

Druga grupa z Pandzią Andzią przeszła podobną drogę rozważania… U Jurka również była grzeczna, „wkładał ” jej do głowy  wczorajszą duchową lekcję i razem w domu się modlili, a dzisiaj odkrywali ze wszystkimi 2 znak świętego człowieka.

Panda Andzia zawitała w progi klasy 4a

Z własnym OBRAZEM BOGA w sercu przyszli dzisiaj ósmoklasiści… Ten obraz jest ich i tylko ich! Ksiądz Kamil postawił przed nimi obraz ewangelicznego Miłosiernego Ojca… Co z tej nauki zabrali do swego serca? To też jest ich,

A na koniec warto zerknąć do naszego parafialnego Faceboka. Zachęcamy.