Bez kategorii

Trzeci dzień rekolekcyjnych ODKRYĆ…

Jak zwykle 3 grupy młodych przychodzą do kościoła… Dzisiaj towarzyszą nam również kapłani posługujący w konfesjonałach i starsi, którzy przyszli do naszego Namiotu Spotkania aby „powrócić z kroku w tył „(sakrament pokuty) na planszy życia.

Już dzisiaj TRZECI DZIEŃ. Ale to rankiem w szkole…

Na początek modlimy  się do Kogoś, żeby nam serce otworzył na Słowo, którego będziemy słuchać, a dokładniej jeszcze modliliśmy się do Ducha Świętego… Śpiewaliśmy więc „Duchu Święty przyjdź”…

Więc powtórka… CZŁOWIEK ŚWIĘTY MODLI SIĘ…. PRZYCHODZI DO KOŚCOŁA – naszego namiotu spotkania, aby korzystać  z przebaczenia grzechów w spowiedzi (myjnia samochodowa z 5 programami)i przyjmuje Pana Jezusa w Komunii Świętej (żeby tak jak „pędzące żółwie biec w stronę nieba)

I dzisiejsza myśl –  z tego spotkania z Panem Jezusem musi urodzić się jeszcze coś dobrego i tu z pomocą przyszła nam gra TABOO, czyli gra dochodzenia do rozwiązania haseł nie wprost… Odkrywaliśmy więc jak wyrazić bez słów to, ze kochamy rodziców, to, że lubimy razem przebywać z koleżanką, czy kolegą. Szukaliśmy też w naszej pamięci ludzi świętych, którzy coś dobrego dla innych robili…

CZŁOWIEK ŚWIĘTY POTRAFI CZYNIĆ DOBRO INNYM

Starsza grupa też odkrywała trzeci ważny atut człowieka świętego, ale to już w czasie Eucharystii… Ale najpierw powtórka  wczorajszego spotkania w namiocie spotkania, czyli programów (warunków) sakramentu pokuty… Była też okazja do skorzystania z tego kroku do przodu na naszej planszy życia, kapłani czekali na chętnych do pojednania się z Panem.

I Eucharystia, a na niej nauka… Inspiracją gra TABOO i ważne odkrycie… CZŁOWIEK ŚWIĘTY TO CZŁOWIEK, KTÓRY JEST DOBRY DLA INNYCH

I Msza święta 8 klas… i …. Spojrzenie na etapy grzechu… Doświadczenie noszonego kamienia w ręku w ciągu całego dnia… I wielka obietnica  – Miłość Pana Boga się nigdy nie kończy, On czeka na Ciebie każdego dnia… Bóg to jest pierwsza Osoba, która chce żebyś był sobą , żebyś był oryginałem samego siebie…  Za każdym razem jak będziesz udawał kogoś kim nie jesteś to tak naprawdę będziesz nieszczęśliwym.

Kończymy czas rekolekcji, a kiedy coś się kończy to dobrze jest za to podziękować .

Przede wszystkim PANU BOGU za ten DOBRY CZAS ale też  naszemu rekolekcjoniście Księdzu Kamilowi. Bóg Zapłać… Dobrze nam było z Twoim prowadzeniem do Boga przez świat bliski młodym – przede wszyskim  WŁASNE ŚWIADECTWO i cały świat ZNAKÓW, czyli jak w Taboo – „nie wsprost”.