Bez kategorii

Z dedykacją JUBILATCE – naszej Orkiestrze Dętej

65 lat minęło… Wielu Ludzi, wiele wspaniałych wydarzeń i dzisiejsze świętowanie rozpoczęte najpierw na Eucharystii w naszym porąbczańskim kościele. Dzisiejsze słowo do Was…

 

 

 

W wigilię III Niedzieli Wielkanocnej Słowo Boże opowiada nam o uczniach  najpierw uciekających z Jerozolimy do Emaus… Uciekają , bo Jerozolima rodzi w nich same problemy. Rodzi pytania o wiarę w zmartwychwstanie, o wiarę w życie wieczne. Rodzi pytania o sens życia…  Czasami jak takie poważne rzeczy zaczynają się nam dziać w życiu to jest pokusa, żeby od nich uciekać…, odpocząć, znaleźć święty spokój … Dokładnie ci sami ludzie,  tą samą drogą wracając z Emaus do Jerozolimy jeszcze tego samego dnia wieczorem, żeby powiedzieć –  Pan rzeczywiście zmartwychwstał… Jak to się stało? Rozpoznali Pana po łamaniu chleba…, tej pierwszej Eucharystii po Zmartwychwstaniu…

Jesteśmy tutaj dzisiaj aby świętować razem z naszą ORKIESTRĄ JUBILEUSZ 65 lecia JEJ ISTNIENIA. Jej członkowie grając na swych instrumentach przeżywają  nieraz „takie swoje Emaus”.  

Pan Jezus zmartwychwstały przyłącza się do Waszego życia i chce przez to przypadkowe nieraz spotkanie wejść z człowiekiem w jeszcze głębszy kontakt. Chce, abyśmy spotykając się z Nim przemienili nasze życie.

Bardzo często kiedy przychodzicie na wszystkie nasze uroczystości poruszacie nasze serca.  To jest moja pierwsza parafia jako księdza gdzie mogę przeżywać tak radośnie rezurekcję, bo jest orkiestra.  To nie jest tylko jakiś dodatek, to jest coś bardzo ważnego –  spotkanie z Chrystusem, więc musi poruszać serce.

Jesteście bardzo ważnym elementem tego, co porusza nasze serca w wydarzeniach w ciągu roku, ale jesteśmy też tutaj dzisiaj, żeby się modlić razem z Wami, dziękując za talent, którym was Pan Bóg obdarzył. Dziękując za tom że chcecie się tym talentem dzielić.  Dzisiaj jest bardzo wielu ludzi utalentowanych, którzy nie chcą się dzielić talentem, mówiąc: nie mają czasu. Za to wam dziękuję.

Jesteśmy tutaj też, by się modlić razem z Wami, żeby Pan Bóg Wam błogosławił  w tej posłudze właśnie, Waszym poświęceniu, grając w Orkiestrze ale też w waszym życiu osobistym, rodzinnym.

Słuchając tej Ewangelii o uczniach z Emaus chcemy się także modlić o to, żeby Wasze serca zawsze, kiedy towarzyszyć Jezusowi – On je poruszał, rozgrzewał. Żeby te serca pałały w Was kiedy widzicie Go w monstrancji, towarzysząc w czasie procesji, kiedy słuchacie Jego Słowa, uczestnicząc   w uroczystościach kościelnych. Życzę, abyście wracając z tych spotkań szczególnych nie czuli tylko spełnionego obowiązku, nie czuli tylko tego, że zrobiliście dobrą robotę, że dobrze zagraliście – ale żebyście czuli to co czuli  uczniowie z Emaus.  Abyście spotykali żywego Jezusa. On nadaje sens naszemu życiu. Tego życzymy nie tylko Wam obchodzącym swój Jubileusz, ale tego każdy z nas sobie życzy: niech każde spotkanie z Jezusem żywym i zmartwychwstałym przemieniała nasze życiem, byśmy z radością i entuzjazmem wracali do tego, przed czym nieraz chcielibyśmy uciekać. Niech zmartwychwstały Chrystus przemienia nasze życie porusza nasze serce i pomaga nam przeżywać  go coraz piękniej. (ks. Ariel Stąporek)

I Błogosławieństwo na dalsze dzieła…

Dziękujemy za  GRANIE w ostatnim czasie…

Odpust

Koncert noworoczny 

Rezurekcja i koncert wielkanocny