Bez kategorii

Uczniowskie ŻONKILE doczekały się wielu miejsc w naszych domach…

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika podjęła po raz kolejny dzieło programu „Pola nadziei” dla Hospicjum w Bielsku Białej.

Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los ciężko chorego człowieka. W Bielsku-Białej tę akcję prowadzi Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne.

W Bielsku – Białej Pola nadziei są w tym roku szkolnym prowadzone po raz 19, a w Porąbce po raz drugi. Jeśli zauważyliśmy przy naszej  kaplicy polowej za kościołem kwitnące żółte żonkile jeszcze przed świętami, to właśnie one zostały zasadzone 4 lata temu po raz pierwszy. Czas pandemii trochę nam w pomocy przeszkodził, ale Szkolne Koło Wolontariatu podjęło się tegorocznej koordynacji dzieła.

Niedzielne stoisko żonkilowe cieszyło się uśmiechem i darem serca. Otwarta sarbona zawierała 3 tys. złotych, które przesłano na konto Hospicjum.Darczyńcom serdecznie podziękowania.