Bez kategorii

Pieśnią wesela witamy, o Maryjo, miesiąc Twój!

NABOŻEŃSTWA MAJOWE rozpoczęliśmy w naszym kościele od procesji z Najświętszym Sakramentem… Piękne slońce nam towarzyszyło…

W tym roku Nabożeństwa majowe będą odprawiane przy bocznym ołtarzu Matki Bożej z Lourdes. Podpowiedzią stał się program duszpasterski  na miesiąc maj zaproponowany przez Gościa Niedzielnego „W GROCIE MARYI”… Nasz ołtarz stał się Grotą z symbolicznym świecznikiem. Świecznikiem świętych, którzy w szczególny sposób naśladowali Maryję.

Dla naszych ojców była Częstochowską Kalwaryjską, Gidelską i Ostrobramską. Była dla nich Zielną, Siewną i Gromniczną…  Zostały po nich pieśni, legendy, obrazy i rzeźbione przydrożne figury, ryngrafy rycerskie i szkaplerze… Dzień rozpoczynał się Godzinkami… Oparty był o 3 punkty: Anioł Pański rano Anioł Pański w południe i Anioł Pański wieczorem kończył się wspólnym różańcem całego domu. Gdy do tego dodać wszystkie święta maryjne w ciągu roku, maj z jego nabożeństwami, październik z Różańcem i adwent z Roratami to trudno się dziwić, że kult do Niej potrafił przemienić nawet najbardziej zatwardziałe serca naszych przodków. Oby Maryja ze swoją czułością i miłością weszła i w nasze życie i przemieniła serca nasze niemniej trudne i zatwardziałe od serc naszych ojców.

Chcemy o to prosić wychodząc z naszej świątyni w procesji, śpiewając Litanie Loretańską. Dziś właśnie nasi pielgrzymi, którzy udali się do Włoch modlą się w sanktuarium w Loretto, w domku Matki Bożej gdzie powstały słowa tej pięknej Litanii. Właśnie w łączności z nimi trwała nasza modlitwa zanoszona we wszystkich intencjach, w intencjach każdego z nas, naszych rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej.

Dzieci w swoich domach mogą poznawać Świetych, którzy szczególnie naśladowali Maryję czytając o nich w materiałach „Gościa” odczytując je przy pomocy kodów QR.