Bez kategorii

Rozpoczęty Biały Tydzień… Dzisiaj dziękujemy za KOCHANYCH RODZICÓW.

Poniekąd wczorajsza niedziela w naszej parafii przedłuża się do soboty… Wszystko to za sprawą DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH… Radośnie widzieć ich w białych strojach na Nabożeństwie Majowym i Mszy świętej.

Rozpoczęliśmy dzisiaj ten piękny Biały tydzień. Tyle radości z dnia wczorajszego i sobotniego. W sobotę dzień czystego serca i wczoraj po raz pierwszy Pan Jezus was umocnił, czyli w pełni wczoraj przeżywaliście Mszę świętą.  Ufam, że nie tylko w Biały tydzień, ale także później będziecie z radością przeżywać każdą Eucharystię.

Dziś przed Ewangelią  słyszeliśmy takie słowa: „Świadectwo o Mnie da Duch Prawdy i wy także świadczyć będziecie”.  Świadectwo o Jezusie na Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel i Pan Jezus potrzebuje świadków, tak jak kiedyś apostołów. Potrzebuje waszych rodziców, potrzebuje księży, katechetów, nauczycieli, ale w tym szczególnym czasie potrzebuje teraz kochane dzieci was. Żebyście wy nam dorosłym uświadomili jak wielką radością jest przyjąć Komunię świętą, przyjąć Pana Jezusa do czystego serca – ile to daje szczęścia. Te rozpromienione wasze buzie, wasze śpiewy radosne to podnosi nas wszystkich na duchu. Bo słyszeliśmy śpiewajcie Panu pieśń nową, a nową pieśń to nawet jakby się zafałszowało, czy pomyliło melodię to nie jest ważne. Ta NOWA PIEŚŃ  to jest ta RADOŚĆ SERCA, że chcecie kochać Pana Jezusa i chcecie być wierni Matce Bożej i tego wam życzymy.

A po Mszy świętej NIESPODZIANKA dla KOCHANYCH RODZICÓW, za których dzieci dziękowały dzisiaj  w modlitwie i Komunii świętej…