Bez kategorii

Biały tydzień… Dziękujemy za rodzeństwo, kuzynostwo…

Obfity w deszcz nie przeszkodził dzieciom dotrzeć do kościoła. Środa to czas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziś w Grocie Maryi i wystawionym Najświętszym Sakramencie…. Oczywiści połączona z nabożeństwem majowym.

Dzisiaj towarzyszył nam Bartolomeo Longo z majowych obrazków. Bartolomeo, to Bartłomiej… nie był księdzem nie był zakonnikiem był świeckim człowiekiem prawnikiem urodzonym w Neapolu a później znalazł się w pompę jak to on odbudował nowe pompeje i przyczynił się do wybudowania pięknej bazyliki Matki Bożej różańcowej odnowienia obrazu i propagował różaniec święty…  Ksiądz  Proboszcz zaproponował pewne  zadanie, takie domowe, wieczorne dla dzieci komunijnych. Zaproście dzisiaj  do modlimy swoje RODZEŃSTWO, może nawet całą rodzinę, abyście razem dla siebie sprawili taki modlitewny prezent – odmówcie razem DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA –  Ojcze nasz  +10 Zdrowaś Maryjo + Chwała Ojcu. Może poszukacie wiadomości o tym błogosąłwionym Bartłomieju Longo, który szerzył kult różańcowej Pani z Pompejów.

I Msza święta z Komunią świętą w intencji RODZEŃSTWA, a później słodki prezent „do rozdzielenia między siebie” już w domu…