Bez kategorii

Biały tydzień – w Wigilię Wniebowstąpienia, zawierzenie Matce Bożej.

Ostatni dzień wspólnego świętowania przy ołtarzu rozpoczęto jak codziennie od  majówki… Potem  drugi dzień Nowenny do Ducha Świętego.

I Eucharystia ze słowem ks. Ariela

Dzisiejszy wieczór zapowiada jutrzejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a więc ostatecznego tryumfu Chrystusa, który powraca do nieba, do swojego domu. Przypomina nam o tym, że przyszedł z nieba na ziemię po to, żeby nas zbawić i teraz wraca z ziemi do nieba byśmy razem z Nim i w Nim mogli tam wrócić. Bóg w tym dziele zbawienia posługuje się różnymi ludźmi. Pośród grona bardzo wielu ludzi została wybrana Maryja. To dzięki Niej Pan Jezus, Syn Boży stał się Człowiekiem i przyszedł z nieba na ziemię. Dlatego to nazywamy Ją też Bramą Niebieską. Taki tytuł nadano Maryi; śpiewamy go choćby w Litanii. Maryja jest tą, dzięki której Jezus chce mocniej i bardziej wejść w nasze życie, bardziej zakrólować w naszym sercu. Bardzo ważna rzecz dla was! Pan Bóg wszystko co miał najcenniejszego nie bał się powierzyć w ręce Maryi. Kiedy Jego Syn został małym Dzieckiem nie bał się Go powierzyć Maryi; wiedział że Maryja dobrze się nim zaopiekuje. Kiedy zbliżamy się do tego święta kiedy powstawał Kościół święty w wieczerniku, kiedy apostołowie się modlili też Pan Bóg nie bał się powierzyć Kościoła w ręce Maryi. Wiedział, że Maryja będzie się nim będzie opiekować. Teraz wasze życie jest tak samo cenne, wasza przyszłość, wasze plany tym bardziej cenne po tym, co przeżyliście w tym tygodniu… Czyli po tym odnowieniu chrztu, przyjęciu Komunii świętej, przystąpieniu do pierwszej spowiedzi weszliście na drogę szczególnej bliskości i przyjaźni z Bogiem. Teraz to swoje nowe życie trzeba zawierzyć Maryi i nie bójcie się Maryi zawierzać właśnie różnych swoich spraw. Dzisiaj będziecie  siebie zawierzać, a za tydzień będziemy na Kalwarii modlić się przed jej wizerunkiem. To są bardzo ważne duchowe rzeczy. Może niewiele z nich jeszcze rozumiecie, ale ważne jest to, żebyście pamiętali o tym że Ona jest z wami szczególnie wtedy kiedy Macie w sercu Jezusa. Wtedy jeszcze bardziej widzi w was swojego Syna.

W czasie procesji z darami dzieci na ręce ks. Ariela złożyły swoje napisane zawierzenie Maryi,, aby później we wspólnej modlitwie dokonać aktu zawierzenia, oddania sie w opiekę Matce Bożej.

I jescze obrazki, które będą przypominać o tym pięknym świętowaniu.