Bez kategorii

Tydzień św. Krzysztofa

Wczoraj rozpoczął się 24 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, który potrwa do 30 lipca. W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach”. 

Tydzień św. Krzysztofa obchodzony jest z okazji wspomnienia patrona kierowców i podróżujących, które przypada w Kościele 25 lipca. Na każdej Mszy świętej odmówiono modlitwę z błogosławeiństewm pojazdów, kierowców i podróżujących, a po Mszy ksiądz Ariel czekał z wodą święconą u bramy tylniej kościoła, więc tym razem pojazdy odjeżdżały z parkingów ulicą Cmentarną. Znak błogosławieństwa kierowców i poświęcenie samochodów niech mobilizuje nas do mądrego korzystania z pojazdów, przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego

Można było także złożyć ofiarę na środki transportu dla Misjonarzy (1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr)  i otrzymać modlitwę kierowcy. Ofiara ta jako podziękowanie za szczęśliwe podróże oraz opiekę i błogosławieństwo Boże podczas jazdy wspiera  zakup pojazdów dla misji.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jan Piotrowski poinformował, że w 2022 r. MIVA Polska dla krajów Afryki i Ameryki Łacińskiej kupiła łącznie: 41 samochodów, w tym 3 busy i jeden ambulans do misyjnego szpitala w Kamerunie; 42 motocykle (23 – do posługi misjonarzy i 19 – do posługi katechistów misyjnych); jeden quad, jedna łódź motorowa i jeden moto-furgon medyczny.

Ponadto katechiści współpracujący z polskimi misjonarzami i misjonarkami otrzymali 310 rowerów. Niepełnoprawnym na misjach przekazano 447 wózków inwalidzkich. Rozpoczęto też budowę Pływającej Przychodni – Corazón de Polonia (Serce z Polski), przeznaczonej do użytku w peruwiańskiej Amazonii.