Bez kategorii

Niedziela Pielgrzymów na ŚDM w autokarze…

Nasi Pielgrzymi dzisiaj już są w Hiszpanii… Za nimi już prawie 3 tysiące kilometrów. Cóż dzisiaj nam relacjonują?

Poranną Mszą świętą w krypcie czyli najstarszym kościele w miejscu Objawień w Lourdes  rozpoczęliśmy naszą niedzielę.

Jeszcze kilka zdjęć z Bazyliki Różańcowej i miejsca, gdzie pielgrzymi zabierają wodę z Lourdes wraz z wiarą i modlitwą…

Wyjechaliśmy pod opieką Maryi,  żegnając się z Lourdes w dalszą drogę… A nie była to krótka droga, bo przejechaliśmy 800 kilometrów,  wzdłuż Camino północnym wybrzeżem Hiszapanii od Irmin do Monte DE Gozo czyli „góry radości „skąd pielgrzymi widzieli po raz pierwszy Santiago.

Jeden postój w naszym dzisiejszym pielgrzymowaniu – w Bilbao mieście położonym w kraju Basków, które można nazwać ikoną hiszpańskiej nowoczesności. Jest  to jeden z najważniejszych ośrodków ekonomicznych i przemysłowych Hiszpanii

Prawdziwą perełką przyciągającą turystów z całego świata jest nowoczesne Muzeum Guggenheima, które zrobiło na nas wrażenie. Przy jego projektowaniu i konstruowaniu  posłużono się programem komputerowym, używanym w przemyśle lotniczym, a zbudowany jest m.in. z blachy tytanowej i szkła. Ma dynamiczną formę, składa się z powyginanych elementów, falistych linii i płynnych form. Dwa ciekawe symbole obok tej budowli: niedaleko wejścia natknęliśmy się na rzeźbę gigantycznego pająka, a zdrugiej strony  stanęliśmy pod 13 – metrowym  szczeniakiem –  rzeźbą z żywych, rosnących kwiatów.

Spojrzenie na miasto, spacer i w DROGĘ… Do „góry radości”. A po drodze spotykał nas deszcz, ale też przejasnienia dawały możliwość spojrzenia na wody Zatoki Biskajskiej…

Do zobaczenia jutro… Rankiem wyruszymy na trasą Camino – pójdziemy do Grobu św. Jakuba