AKTUALNOŚCI

Nasi Pielgrzymi w gościnnym CARTAXO – dzień pierwszy

Od dzisiaj relacje naszych pielgrzymów będą ściśle związane ze świętowaniem Młodych na 37 ŚDM. Wczoraj zostali powitani przez Gospodarzy Cartaxo i „zacumowali” w tamtejszej szkole.

Wczoraj  poznaliśmy naszą szkołę, rozlokowaliśmy się w salach, „urządzili” swoje pokoje 😉, a dziś rano rozpoczęliśmy dzień od poznania „naszego” parafialnego  kościoła Św. Jana Chrzciciela w Cartaxo 😊. Tak „naszego” na te kilka dni, chociaż z Polski jesteśmy z różnych parafii: Młodzież z parafii św. Andrzeja w Osieku, św. Marcina w Jawiszowicach, MB Różańcowej w Skoczowie, Świętej Rodziny w Kozach oraz św. Wawrzyńca w Grojcu i my z Parafii Narodzenia NMP w Porąbce.

Konfesjonał ŚDM  – dziś okazja do spowiedzi i Msza Święta.

Taki dzisiaj leniwy dzień…  na nabranie sił na zbliżające się DNI. Był obiad, basen,  wieczór kolacja w naszym centrum ŚDM obok szkoły i pogodny wieczór…

Jutro zaczynamy katechezyprzyjedzie bp Artur Ważny z Tarnowa…   (spotykamy Go w w tegorocznej, wakacyjnej edycji „Ziarna” 😊, do oglądania którego zachęcamy na naszym parafialnym facebooku)