AKTUALNOŚCI

Pierwsza KATECHEZA i FATIMA

U nas dzisiaj słonecznie, a nasi  Pielgrzymi w letnim deszczyku… Zapraszają na przeżycia dzisiejszego dnia.

Środa pod opieką Matki Bożej Anielskiej… Po śniadaniu początek pracowitego dnia… Wyjście na KATECHEZĘ, gdzie nasza gupa się powiększyła – spotkliśmy się z innymi polskimi grupami z diecezji Pelplińskiej i Warszawskiej. Przywitaliśmy biskupa Artura Ważnego. Modlitwą do Ducha Świętego i odczytaniem Ewangelii o Nawiedzeniu Św. Elżbiety przez Maryję.  Ewangelia o Nawiedzeniu to tekst rozważań tegorocznych Dni Młodzieży. 

Po ewangelii nad jej treścią pochylalismy się w małych grupach, zapisywaliśmy nasze mysli na kartkach i dzielili naszymi odkryciami.  Przyklejaliśmy pierwszą część naszych prac, a całość odkryjemy w piątek na ostatnim spotkaniu…

Biskup uważnie słuchał Młodych…

Ksiądz Biskup w czasie dzisiejszej katechezy podsunął do rozważania  treść pierwszego wersetu Ewangelii (Łk 1,39) i oparł go na 5 słowach:
„W TYM CZASIE Maryja WSTAŁA i POSZŁA z POŚPIECHEM w GÓRY.”

Kilka myśli z rozważań ks. Biskupa

Pan Bóg chce działać w TYM CZASIE i MOJE ŻYCIE jest w ciągu wydarzeń, W TYM CZASIE DZISIAJ… to co przeżywacie jest życiem właściwym, nie jest poczekalnią; będą nowe dni, może lepsze, piękniejsze daj Boże, ale już teraz, dzisiaj, w tym czasie ważne jest, żeby Boga spotykać, nie będzie innego czasu. Ważne w tym czasie jest to, aby Go SPOTKAC, ROZPOZNAĆ i żeby KOCHAĆ  nie będzie innego czasu…  

W  tradycji Kościoła mamy takie 3 doświadczenia spotkania z Bogiem przez stworzony świat – Boga Ojca spotykamy. Umiecie patrzeć na świat i widzieć, że On jest, że Bóg jest właśnie podziwiając świat, przyrodę w tych okolicach?

Potem Duch Święty mówi do nas od środka,  jest w nas Duch Święty – Trzecia Osobowa też działa. Macie  naprawdę umiejętności,  żeby to rozpoznać,

Syn Boży mówi do nas w Kościele przez znaki, sakramenty,, przez słowo – to jest ta Jego obecność.

Bóg mówi do nas DZISIAJ – może się w Twoim życiu stać to, co się stało w życiu Maryi.

najpierw ewangelia potem praca w grupach, zapisanie na kartkach, dzielenie i dopiero katecheza

Nakarmieni SŁOWEM, czekamy na pokarm dla ciała… I był także. 😊

Nakarmieni… Jedziemy dalej do FATIMY, a tam Eucharystia w kaplicy Objawień… Jedno z wezwań  modlitwy wiernych czytał kleryk naszej grupy…  A naszą młodzież porwali do parasoli przy komunii świętej… Po niej pada ciepły, letni deszcz…

Kilka migawek z pobytu w Fatimie

Potrawy lokalne na przystawkę przed kolacją… 😉

I nasz DZIEŃ MARYJNY zakończyliśmy…