AKTUALNOŚCI

Pielgrzymi pożegnali Cartakso, trwają na CZUWANIU W LIZBONIE…

Dzisiaj wspomnienie rocznicy poświęcenia bazyliki Najświętszej Maryi Panny „Większej” w Rzymie. Tam na „codzień „znajduje się Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego)… A w tradycji nazywamy ją również Matką Bożą Śnieżną. (Taki tytuł nosi kaplica na Trzonce)… ŚDM zmierzają do końca.

 

 

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy  od wspólnej Mszy świętej  w Sali ludowej. Byli z nami Hiszpanie i Wolontariusze oraz Rodziny parafii, które gościły pielgrzymów z innych grup. Stąd Msza św. i Słowo w  języku angielskim… Ewangelia dzisiejsza po Hoszpańsku.

A po Mszy był pokaz portugalskich tańców przez zespół regionalny z Cartaxo, a potem nasze polskie grupy pprezentowały poloneza wspólna zabawa była naprawdę radosna.

Na koniec pantomima przygotowana przez naszych Wolontariuszy. W parafii, w której czynnie uczestniczy w niedzielę około 600 osób znalazło się ich 62, Oni codziennie pracowali od rana do nocy służąc nam w przeróżny spoób. Nad całością czuwał proboszcz ks. Arlindo
WIELKIE DZIĘKI ZA ICH ŚWIADECTWO WIARY I SŁUŻBY.

 

I wspólne pożegnalne zdjęcie

 

I wyruszyliśmy w drogę na wydarzenia centralne… Do LIZBONY naszym autokarem. Około 4 km przed miejscem czuwania musieliśmygo zostawić i dalej iść pieszo… Po drodze odebraliśmy jedzonko i zameldowali się wreszcie w naszym sektorze… Mamy telebim, więc super… Czekaliśmy na papieża Franciszka, słoneczko zachodziło pięknie… Zawieraliśmy znajomości i przygotowywali na CZUWANIE.

Weszliśmy do sektora C15 (zaznaczony czerwoną kropką) TAM JESTEŚMY DO JUTRA.

Świętowanie trwa…