Bez kategorii

Droga powrotna ze ŚDM… dzisiaj BARCELONA

Nasi Pielgrzymi pełni wrażeń, choć trochę zmęczeni powracają w stronę Polski… Dzisiaj ponownie Hiszpania, tym razem Barcelona. Ciekawe co zobaczyli?

Po trudnej autobusowej nocy dotarliśmy do BARCELONY i pojechaliśmy zobaczyć kościół Sagrada Familia

Świątynia Sagrada Familia (Świątynia Pokutna Świętej Rodziny) jest budowana od  1882 roku. Projekt opracował architekt hiszpański Antoni Gaudi na planie krzyża łacińskiego i miała  zawierać 18 wież oraz 3 fasady – Narodzenia, Pasji oraz Chwały. Bogato dekorowana Fasada Narodzenia została wybudowana w latach 1886-1930 zgodnie z projektem Antoniego Gaudiego. Rozpoczęcie budowy Fasady Pasji nastąpiło w 1954 roku, a w 1986  rozpoczęto pracę nad dekoracją rzeźbiarską fasady. Budowa Fasady Chwały trwa. Do 2022 r. wybudowanych zostało 9 wież (tj. wieże 8 apostołów oraz wieża św. Marii ukończona w 8 grudnia 2021 roku). W trakcie budowy pozostają 4 wieże Ewangelistów oraz wieża Jezusa Chrystusa…

Był czas na zerknęcie do pamiątek, posiłek, a dalej  tarasy widokowe nad Barceloną – widok zapiera dech… natknęliśmy się też na pomnik Krzysztofa Kujn olumba

Piękne szerokie ulice Barcelony… jesteśmy na miejscu … Teraz w końcu mycie w normalnej łazience, kolecja i spanie…😉

Nasi Reporterzy są chyba jednak zmęczeni… Zostawili nas w niepewności, co do dalszej drogi… Pozdrawiamy ich i czekamy na jutro…😊