AKTUALNOŚCI

Piesza Pielgrzymka diecezji Bielsko- Żywieckiej na Jasnej Górze… Pojechaliśmy przywitać.

Na Facebooku dopisaliśmy… Wypatrujemy Porąbczan. I BYLI… Może „dobre oko wypatrzy na zdjęciach”, a może sami się dadzą rozpoznać, np. w rozmowach… Piękne świadectwo wiary.

Na Pielgrzymów oczekiwał Paserz Diecezji – ks. bp.Roman Pindel z kapłanami, którzy przyjechali powitać swoich parafian. Pątnicy przechodzili przed Szczyt w swoich Grupach, podchodzili pod ołtarz polowy  i klękali, dziekując Maryi za opiekę, a następnie przechodzili do kaplicy Czarnej Madonny, by popatrzeć w Jej oczy z dziecięcą ufnoscią. POMYŚL NA PRZYSZŁOŚĆ –  może i jest tu miejsce dla CIEBIE…MARYJA I CIEBIE OCZEKUJE…

O godzinie 14.00 uczesticzyliśmy we Mszy św. na Jasnogórskich Wałach, a ks. biskup w swojej homilii  można powiedzieć podsumował treść tegorocznych rozważań pielgrzymkowych – KOŚCIÓŁ JEST CHRYSTUSOWY… Treść homilii i migawkę zdjęć znajdziemy na stronie Diecezji TUTAJ.

Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas…