AKTUALNOŚCI

Do Maryi z naręczem kwiatów, zbóż i ziół…

A z Maryją Wniebowziętą z naręczem DOBRYCH UCZYNKÓW DO NIEBA…

Zbieraliśmy przeobfitość gatunków kwiatów, traw, ziół a może gdzieniegdzie jakieś kłosy zbóż naszej porąbczańskiej ziemi, aby dzisiaj zabrać je do kościoła. Najczęściej  bukiety gościły w dłoniach dorosłych, ale jakże pięknie, gdy rodzice, czy dziadkowie dając własne świadectwo, poniekąd wkładają je w dłonie swoich pociech…
Na jednej ze stron internetowych możemy znaleźć  słowa, które są aktualne w każdym czasie:

„Tylko  młodzi czasem się buntują i mówią: babcia, co ty, to zabobon, ale młodzi zawsze się buntują. Przyjdzie czas, że sami zrobią bukiety i pójdą do kościoła dziękować za urodzaj”.

W naszym kościele będziemy DZIĘKOWAĆ PANU BOGU ZA TEGOROCZNE PLONY , w niedzielę 3 września. Nasze Koło Gospodyń Wiejskich  będzie głównym koordynatorem tych przygotowań i Uroczystości. Każdy Porąbczanin może jednak właczyć się w to dziękczynienie, przynosząć dary naszej ziemi do kościoła na piątek/sobotę przed niedzielą. Zapraszamy.

I jeszcze jedna myśl:

Bukiet po przyniesieniu z kościoła wystawiamy na dzień w oknie, a potem kładziemy za święty obraz  – Żeby odganiał złego, strzegł przed piorunami i przyciągał do domu błogosławieństwo.

Ale to nie bukiet, to sama Matka Boska wyprasza to błogosławieństwo u swego Syna. Bukiet tylko przypomina, że jak my o Niej pamiętamy, to i Ona czuwa i wspiera.

(za www.agrofakt.pl)