AKTUALNOŚCI

„Niespodziankowe” odwiedziny Parafii

W poniedziałek i w sobotę zawitali do naszej Parafii niespodziewani Goście. Ks. Proboszcz jak przystało na gospodarza przywitał ich z uśmiechem. A i nasi parafianie byli w „gościnie”.

W poniedziałek ,w czasie „małego przystanku” zatrzymali się Pielgrzymi ze Słowacji, którzy w tych dniach wedrowali na Jasną Górę.

W sobotnie popołudnie przywędrowała do nas 44 Drużyna wędrowników „Krzemień 66” spod Gniezna. Zagościli dłużej… Posługiwali w czasie niedzielnej Mszy świętej i zasiedli do wspólnego harcersiego ogniska…

 

Ks. Proboszcz otrzymał upominek za gościnę i opiekę. Jest to namalowany ich znak harcerski ” Krzemień 66″” i został ich honorowym członkiem

Ale i nasi Parafianie byli dzisiaj  „gośćmi”… Można powiedzieć w Parafii Matce – Czańcu, gdzie świętowano podaczas uroczystej Eucharystii 100 lecie budowy tamtejszego kościoła i powrotu po przeszło 80 latach dzwou „Florian”. Dzwon ten pochodzi z 1778, więc i naszych Parafian wzywał do modlitwy, kiedy jeszcze należeliśmy do Parafii św. Bartłomieja w Czańcu. Dziękujemy za relację z tego wydarzenia.