AKTUALNOŚCI

Porąbczańskie „GRECCIO św. Franciszka”… i te rozsiane po naszych domach

W tym roku mamy poniekąd ” dwa Greccia” – to w kościele i przed oraz ponad 50 skompletowanych przez dzieciaki w naszych domach… Dziękujemy WSZYSTKIM TWORZĄCYM nasze dekoracje i DZIECIOM za skrzętne budowanie swoich szopek przez uczestnictwo w Roratach. Zobaczmy wszystkie! Dziękujemy zwłaszcza za zdjęcia tych domowych.

I TE ROZSIANE PO PORĄBCE…

A oto piękne świadectwo jednej z naszych Rodzin. Gratulujemy.

Prezentujemy nasze skromne szopki.

W pokoju dzieci znajduje się szopka, która stworzyliśmy dzięki książce „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, posiadającej gratis w postaci stajenki i różnych bohaterów, podążających do Betlejem. Cały okres Adwentu nam towarzyszyła, bowiem zawiera 24 opowieści bożonarodzeniowe. Dzięki temu mogliśmy poznać różne postaci z ich historiami, wartościami, ale też nierzadko z trudnościami a łączyło ich wszystkich jedno wielkie pragnienie… Spotkania Dzieciątka Jezus… 

Pozostałe to: oświetlone Betlejem. Oraz stajenka lampionik, który towarzyszył nam na tegorocznych roratach. Na ile czas i zdrowie, nam pozwoliło…  To był i nadal jest piękny czas, który z nami na dłużej pozostanie.