Bez kategorii

Bóg miłosierny niech nam błogosławi…

Święto Świętej Rodzicielki Maryi rozpoczynające Nowy Rok 2024 przynosi nam Słowo o darze, ale i potrzebie błogosławieństwa, czyli „życzenie udzielenia łaski przez Boga”.

 

Życzmy sobie i przyjmujmy takie życzenia, abyśmy wzrastali wszyscy – DZIECI, MŁODZIEŻ i DOROŚLI w „łasce i mądrości u Boga, i ludzi”.

Możemy na tej drodze zaprosić jak siostra Faustyna – apostołka Bożego Miłosierdzia ŚWIĘTYCH PATRONÓW.

Faustyna chciała, aby Ktoś z Nieba w sposób szczególny towarzyszył jej dniom w nowym roku, aby ją wspierał. W czasie medytacji – zapisała – obudziło mi się jedno z takich tajnych pragnień: żeby Jezus Eucharystyczny był mi szczególnym patronem i na ten rok – jak dawniej. Jednak tając się przed swym Umiłowanym z tym pragnieniem, mówiłam z Nim o wszystkim z wyjątkiem tego, że Go chcę mieć za patrona. Kiedy przyszłyśmy do refektarza na śniadanie, po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. – Wtem słyszę głos w duszy: „Jestem twoim patronem, czytaj”. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: „Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia”. Serce mi zadrgało z radości (Dz. 360).

Na stronie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  Kraków-Łagiewniki możemy i dla siebie wylosować Patrona. Możemy to uczynić TUTAJ.

Niech święci Patronowie wspierają nas,
niech pomagają coraz pełniej uczestniczyć
w życiu i misji Jezusa
objawiającego światu miłosierną miłość Boga!