AKTUALNOŚCI

W rękach naszych trzecioklasistów książeczki…

Przygotowano je na tę drugą niedzielę Wielkiego Postu pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy… Maryjo prowadź dzieci do Jezusa…

Myśl z dzisiejszej homilii…

Abraham, którego można powiedzieć wstrząsającą sytuację z życia słyszymy dzisiaj w pierwszym czytaniu każe nam postawić  sobie ważne pytania. Można powiedzieć fundamentalne  pytania w tym Wielkim Poście. Pierwsze JAKA JEST MOJA RELACJA Z BOGIEM? Czy jest ona żywa, autentyczna i prawdziwa? Po drugie każe nam sobie postawić pytanie o to, JAKI MAM OBRAZ BOGA W SOBIE i chce nam pomóc go oczyścić, byśmy poznawali Boga i wierzyli w Boga takim jaki ON JEST.  Chce, byśmy zadali sobie pytanie, czego od Boga się spodziewamy? Co chcemy od Niego otrzymać? To też dzieje się dzisiaj w Ewangelii na Górze Tabor. Jezus pokazuje uczniom blask swojej chwały –  niebo. Chce nas zaprosić do tego, byśmy żyli dla nieba. By to był cel naszego życia.

Dzisiaj grupa dzieci, które mają po raz pierwszy przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej otrzymała swoje książeczki. To jest jedno z wielu narzędzi, które ma im właśnie pomóc w tym wzrastaniu w relacji z Bogiem.

Ksiądz proboszcz poświęcił KSIĄŻECZKI i razem z ks. Arielem rozdał  dzieciakom, życząc im, aby było to autentyczne narzędzie, dzięki któremu  będą się uczyć relacji z żywym Bogiem. Wybrzmiały słowa pieśni…Com przyrzekł Bogu na chrzcie raz dotrzymać pragnę szczerze… I tu myśl dla kochanych RODZICÓW – jak uczę swoje ukochane dziecko tej żywej, autentycznej relacji z Bogiem? Bo przecież zobowiązałam się / zobowiązałem się do tego w czasie jego chrztu.