AKTUALNOŚCI

Pierwszy dzień REKOLEKCJI za nami…

Jak powiedział ks. Marcin Pomper, nasz rekolekcjonista datę 9 marzec 2024 miał zapisaną w swoim kalendarzu…Przyjechał, aby razem z nami modlić się i głosić Chrystusa…

Ks. Marcin ZAPROSIŁ nas do ODŚWIEŻENIA RELACJI Z BOGIEM… DO WSPÓLNEJ DROGI przez te kilka dni… Abyśmy odpowiedzieli sobie na pytanie: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

Chciejmy szukać odpowiedzi na to pytanie, chciejmy ożywiać naszą wiarę, chciejmy spotykać się z Jezusem – pozwólmy się Mu odnaleźć. Po co? Abyśmy mogli nakarmić się tymi łaskami, które dla nas Chrystus przygotował. Aby w swym życiu DZISIAJ przede wszystkim nie ignorować Jezusa, ale z Jezusem starać się iść przez życie.

Ktoś powiedział człowiek jest dopiero wtedy pełnym człowiekiem, kiedy jest dzieckiem Bożym, a Jego życie nabiera sensu i znaczenia tylko wtedy, kiedy człowiek określa swój stosunek do Chrystusa.

Warto zadać sobie pytanie jaki jest mój stosunek do Chrystusa?  Jak ja się do tego Chrystusa odnoszę? Jak ja podchodzę właśnie do Tego, który za mnie ofiarował swoje życie?

Na ołtarzu zagościły relikwie ks. Jana Bosko, bez których ks. Marcin nie wyobraża sobie głoszenia… Ten święty patron wychowawców – rodziców i nauczycieli będzie nas wspierał swym orędownictwem u Boga.

 

Szczególnym czasem tego słuchania w swym sercu głosu Jezusa był WIECZÓR UWIELBIENIA… Pieśnią posługiwał nam Zespół ALFATON z parafii NSPJ z Kęt… Dziękujemy za towarzyszenie nam i świadectwo wiary…

Niech właśnie ten czas, ten wieczór uwielbienia będzie takim otwarciem się na Pana Boga. Takim czasem, kiedy my przychodzimy tutaj żeby się zatrzymać, żeby sobie z Nim posiedzieć, żeby Mu tak po prostu prosto z serca coś powiedzieć, wyśpiewać. Może opowiedzieć o sobie własnymi słowami coś, co mamy w głębi serca. On nam w tym wszystkim pobłogosławi.

Otwórz me oczy o Panie, otwórz i serce…

Dostaliśmy receptę na właściwe lekarstwo do uleczenia tego, co ma być uleczone w naszych sercach…

Z tej Białej Hostii wypływa dla nas łaska… To Duch Święty nas przyprowadził, abyśmy Cię uwielbiali

Chrystus przyszedł ze swym błogosławieństwem indywidualnym do każdego z nas…

Z tej Białej Hostii wypływa dla nas łaska… To Duch Święty nas przyprowadził, abyśmy Cię uwielbiali…

 

Do Jezusa najlepiej iść z Maryją, więc Apel Jasnogórski… JESTEM… PAMIĘTAM… CZUWAM…

Czas wspólnego uwielbienia śpiewem trwał…