AKTUALNOŚCI

MAJ miesiącem Maryi…

Maj to chyba najpiękniejszy miesiąc w roku. Pełen świeżej zieleni, wybujałych  kwiatów  na rabatach, łąkach, drzewa i krzewach. Ubogacony śpiewem ptaków i powiewem ciepłego słoneczka daje tak wiele radości życia… Taki nastrój towarzyszył i w naszej parafii rozpoczynającym się nabożeństwom majowym.

W kościele nabożeństwa są u nas odprawiane o godz. 17.30 przy ołtarzu bocznym u Matki Bożej z Lourdes… Maryjne pieśni, Litania loretańska będą rozbrzmiewać wobec Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie, bo to przecież Maryja prowadzi nas do swego Syna.

1 maja słowa Litanii biegły w przestrzeń naszej wioski, a to za sprawą procesji majowej. Ubogaciły ją dzieci sypiące kwiatki, niosące poduszki i dzwoniące dzwonkami, panie z Koła Gospodyń niosące światło oraz panie niosące obrazy Matki Bożej, które są w naszej parafii, panowie niosący baldachim oraz sami parafianie… Przecież nasza parafia jest maryjna…

Na koniec błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i w ręce dzieciaków powędrowały plansze „TAM GDZIE MIESZKA MATKA BOŻA„, które przez cały maj „ubiorą się” w wizerunki maryjne z całego świata…

Już jutro powędrujemy do Kibeho w afrykańskiej Rwandzie. To tam w latach 1981-1989 ukazywała się Maryja trzem uczennicom  szkoły średniej w Kibeho. Widziały one Panią o niezwykłej urodzie, która przedstawiła się jako „Nyina wa Jambo”, to znaczy „Matka Słowa”.