AKTUALNOŚCI

Dzieciom, ich rodzinom i całej rodzinie parafialnej Jezus przypomina JESTEM Z WAMI…

W każdej rodzinie z pewnością pielęgnujemy swoje albumy rodzinne… Dzisiaj uzupełnią się o nowe wpisy i zdjęcia. Nie może więc i w naszej parafialnej rodzinie zabraknąć karty z wpisem i zdjęciami PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2024.

Wszystko zostało pięknie przygotowane… W sobotę dzieci wraz z rodzinami dotknęły przebaczającej łaski uzdrowienia w sakramencie POKUTY i POJEDNANIA… Biel łaski Bożej króluje…

Uroczystym wprowadzeniem przez księdza Proboszcza  Zdzisława do kościoła rozpoczęliśmy naszą uroczystość Pierwszej Komunii Świętej... Przypomnienie łaski chrztu świętego przez pokropienie wodą święconą… Błogosławieństwo dziecka przez ojca i matkę… Radość, uśmiech, ale i powaga przy wejściu do kościoła. Przywitanie Pana Jezusa i Liturgia Słowa. Czytania i psalm przygotowały dzieci… Ksiądz Ariel odczytał Ewangelię i poprowadził nas w rozważaniach dzisiejszego Słowa Bożego… Odpowiedzią Modlitwa Wiernych podana przez dzieci…

Kiedy byłem w waszym wieku to bardzo nie lubiłem jak byli u mnie koledzy i trzeba się było rozstawać i wracać do domu. Albo gdy przyjeżdżali moi kuzyni i świetnie się bawiliśmy, a ktoś mówił: wracamy do domu. Bardzo tego nie lubiłem! Tak samo nie mogłem zrozumieć jak można w kościele świętować dzień, w którym Pan Jezus wrócił do swojego Ojca, do nieba. Wydawało mi się, że to musiał być smutny dzień. Jednak wszystkie czytania dzisiejszego Słowa Bożego; a czytaliśmy aż dwa opisy Wniebowstąpienia mówią coś innego. Najpierw słyszeliśmy tekst zapisany w Dziejach Apostolskich w pierwszym czytaniu, od tego momentu zaczynają się dzieje Apostołów. Drugi tekst, to   zakończenie Ewangelii  według św. Marka o Wniebowstąpieniu. Pan Jezus mówi w nich coś bardzo ważnego do nas w tę Uroczystość Wniebowstąpienia Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

To jest można powiedzieć absurd: podszedł do nieba i jest z nami?  Pan Jezus tak długo jak był na ziemi przez te 33 lata mógł być tylko w jednym miejscu i w jednym czasie. Tak jak wy jesteście teraz w kościele tutaj i na pewno jesteśmy tego pewni w 100 % nie jesteście teraz w szkole, ani w domu. Możecie być tylko tu i teraz.  Tak było też z Jezusem, ale kiedy wstąpił do nieba i jest już wieczności, gdzie nie ma ani czasu, ani miejsca, to od tego momentu może być wszędzie. Do wczoraj stała tutaj przy ołtarzu figura Jezusa Zmartwychwstałego. Przez 40 dni był z nami, wpatrywaliśmy się w Niego, uczył nas, a dzisiaj w tym miejscu stoi symbol Eucharystii. Dzięki Eucharystii Pan Jezus jest na całym świecie. Dzisiaj jest was tu 42; każdy z was przyjmie Jezusa Chrystusa i zjednoczy się z Nim. Także wasi rodzice, krewni dziadkowie przyjmą Jezusa… Pomyślcie, na całym świecie są setki, tysiące kościołów i każdy kto ma czyste serce, i chce, i może przyjąć Jezusa może być z nim jedno. Jezus mówi Ja Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Wczoraj byliście do spowiedzi. Pan Jezus chodził po ziemi i odpuszczał grzechy, ale tylko tym, których spotkał. Ktoś miał szczęście, że akurat Jezus przechodził i spojrzał na niego i go rozgrzeszył. Od wczoraj możecie w każdym kościele, na całym świecie znaleźć konfesjonał albo poszukać i poprosić księdza, który was wyspowiada i uwolni was od grzechów.

Jezus mówi Ja Jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata – to jest radość dzisiejszego dnia. Jezus JEST z nami przez to, że wstąpił do nieba.

Chciałbym wam powiedzieć jeszcze o dwóch bardzo ważnych rzeczach. Może nam się wydawać, że ten dzień dzisiejszy to jest koniec drogi, że przygotowywaliśmy się do Pierwszej Komunii i to dzieło jest ukończone. Można by było powiedzieć tak: Pan Jezus przyszedł na świat, urodził  się Betlejem, urósł w Nazarecie. Głosił ewangelię przez 3 lata, umarł na krzyżu, zmartwychwstał, wstąpił do nieba. Koniec pracy. Ale Jezus wstąpił do nieba właśnie po to, by być z nami. On ciągle nas słucha, mówi,  działa, żyje w swoim Kościele. Nasze przygotowanie do Komunii było przygotowaniem do tego,  co się ma dzisiaj zacząć. DZISIAJ SIĘ NIC NIE KOŃCZY, DZISIAJ SIĘ WSZYSTKO ZACZYNA. Całe wasze życie dorosłe z Jezusem.

Myślę, że dla mnie, dla was, dla waszych bliskich to był bardzo PIĘKNY ROK. Piękny dlatego, że byliście blisko Jezusa. Przeżywaliśmy z Jezusem modlitwę różańcową, adwentowe Roraty, w Boże Narodzenie modliliśmy się przy żłóbku. Chodziliśmy za Jezusem po jego śladach na Drodze Krzyżowej, przeżywaliśmy Triduum Paschalne,  teraz jesteśmy na majówkach. To był piękny rok bo byliśmy blisko Chrystusa. I teraz przed wami całe wasze życie. Jeśli chcecie, żeby to życie było piękne, to bądźcie zawsze blisko Niego. On jest zawsze na wyciągnięcie ręki, tylko chciejcie przy nim być.  Szukajcie go w Komunii świętej, spowiedzi, modlitwy nabożeństw. To będzie źródło waszej siły. Nie wiemy kim w życiu będziecie. Dzisiaj w drugim czytaniu słyszeliśmy że Pan Bóg każdego z nas powołuje daje nam pewne zdolności.  Nie wiemy kim będziecie. Jakiś zawód wybierzecie, jaką drogę powołania. Jaką rodzinę założycie, czy może ktoś z was pójdzie inną drogą i będzie chciał służyć Panu Bogu? Nie wiemy, bo całe życie przed wami.  Dziś jest Coś, co zabieracie bez względu na to, co będziecie robić ze sobą; czy będziecie rodzicami, czy będziecie księdzem czy siostrą zakonną, czy będziecie się poświęcać w pracy dla innych ludzi. Cokolwiek w życiu będziecie robić niech źródłem waszej siły zawsze będzie Pan Jezus. Szukajcie Go i bądźcie blisko Niego, bo On jest z wami.

Liturgia Eucharystii – zakończona KOMUNIĄ ŚWIĘTA i  DZIĘKCZYNIENIEM DZIECI…

Dziś się nic nie skończyło… DZISIAJ SIĘ ROZPOCZĘŁA NOWA PRZYGODA DZIECI W BLISKOŚCI PANA JEZUSA. Ufamy, że będzie im towarzyszyć rodzina i bliscy… Rozpoczynamy razem ze wspólnotą parafii BIAŁY TYDZIEŃ. ZAPRASZAMY.