AKTUALNOŚCI

Biały Tydzień rozpoczęty z Maryją

Kalendarz podpowiedział nam w tym roku wydarzenia Białego Tygodnia… Dzisiaj 13 maja, pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii i zawierzenie dzieci w opiekę Maryi…

Różaniec prowadzony przez RÓŻĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ… MAJÓWKA z zapowiedzią  dzieci, iż chcą się powierzyć Maryi…

Przez Maryję Pan Jezus przyszedł do ludzi, a my mamy pójść do Niego przez Maryję. Dziękujemy Ci Maryjo, że zapraszasz nas na drogę poznawania od najmłodszych lat Pana Jezusa. Przychodziłaś ze swym orędziem pokoju i modlitwy właśnie zwłaszcza do dzieci. W Fatimie prosiłaś Łucję, Hiacyntę i Franciszka o modlitwę różańcową w intencji nawrócenia i pokuty. Prośba twoja jest aktualna i w naszych czasach.

Chcemy od dzisiaj, powierzając się Twej opiece wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiemy, że własnymi siłami niczego nie dokonamy, ale Ty nam pomożesz iść drogą za Jezusem. Spraw więc, Maryjo, aby nasze rodziny, nasza parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim.

MSZA ŚWIĘTA z oprawą liturgiczną dzieci… Słowo ks. Ariela…

Przychodząc do tego kościoła, (znacie go większości od dawna, często wielu z was jest tutaj ochrzczonych) pierwszą rzeczą jaką widzicie to obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to obraz taki, jakich jest wiele na świecie. Matka Boża trzyma na rękach, tuli do siebie Jezusa. Od wczoraj każdy z was jest w pełni zjednoczony z Panem Jezusem, przyjęliście Go do swojego serca. Dzisiaj śmiało możecie popatrzeć na ten obraz i w miejscu Jezusa zobaczyć siebie. Zawsze byliście bardzo bliscy Maryi, ale od wczoraj kiedy w waszych sercach mieszkał jej Syn, którego tak bardzo kochała, nosiła na rękach, karmiła tak jak wasza mama jest dla was jeszcze bardziej Matką. Jeszcze bardziej was obejmuje i jesteście jeszcze bardziej jej bliscy. Dlatego właśnie w ten pierwszy dzień po komunii świętej chcemy się zawierzyć matce Bożej pomyślcie sobie dzisiaj właśnie w czasie tej mszy świętej w czasie komunii świętej że przyjmując Jezusa do serca wpadacie w ramiona właśnie Maryi waszej Matki. Dzisiaj więc chcemy się Jej zawierzyć, całe wasze życie. Tak jak wczoraj mówiłem nie wiemy jak ono się potoczy, kim będziecie i co będziecie robić. Chcemy Maryi zawierzyć szczególnie to, co w waszym życiu jest najcenniejsze – waszą wiarę, miłość, czyste serce, wasze piękne talenty….  Wszystko to chcemy powierzyć Maryi, żeby to się nigdy nie zmarnowało, ale pięknie rozwijało.

Drudzy rodzice; wszyscy w ogóle tutaj zgromadzeni… Często trudno jest oddać coś cennego Panu Bogu, często boimy  się zawierzyć swoich najbliższych, często dzieci. Chcielibyśmy czasami tak nad wszystkim mieć kontrolę. Ale wiemy, że tak się nie da. My też musimy popatrzeć na ten obraz Maryi, bo skoro Bóg Wszechmogący to, co miał najcenniejszego czyli swojego Syna dał w ręce Maryi – Kobiety, której zaufał…  To my też zawsze możemy Jej zaufać… Skoro Bóg Ojciec zaufał, to i wy nie bójcie się Jej zaufać. Złożyć w Jej ręce swych różnych, codziennych spraw… Tych dobrych i pięknych, które was radują i cieszą i tych trudnych. Nie bójcie się Maryi zawierzać szczególnie tego, co się wiąże z wiarą w waszych rodzinach, z wiarą tych dzieci…  Nieważne kim będą, jaki zawód wybiorą. Ważne, żeby były blisko Boga. Jak będą blisko Boga to cokolwiek będą robić, będą to robiły najlepiej jak potrafią.

Chcemy dzisiaj właśnie wszystko to, co dla nas drogie i ważne powierzyć Jej, bo Bóg powierzył jej to, co było najcenniejsze na tym świecie, więc my Go chcemy naśladować. Najpierw najmłodsi w momencie ofiarowania ofiarują swoje listy, w których opisali wczorajszy dzień tak bardzo ważny dla nich, a potem po procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wszyscy powtarzając słowa zawierzenia chcemy oddać właśnie Maryi wszystkie nasze sprawy, całe nasze życie, a szczególnie całe życie – wiarę i miłość tych właśnie pierwszokomunijnych dzieci.

Procesja wokół kościoła… Co prawda nie tak jak w Fatimie o zmroku, ale w blasku pięknego słońca, niebieskiego nieba i ZAWIERZENIE MARYI