AKTUALNOŚCI

Mieszkańcy Kozubnika świętowali tradycyjny Odpust

W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego Mszę św. odpustową przy kaplicy na Kozubniku odprawił Rodak; ks. Paweł  Wawak wraz z ks. proboszczem Zdzisławem Grochalem.  Liturgię przygotowali mieszkańcy Kozubnika, a także zadbali o przewiezienie ławek, ołtarza i nagłośnienia oraz przygotowali dla nas fotorelację.

Zesłanie Ducha Świętego było początkiem publicznej działalności Kościoła. Maryja była razem z uczniami w Wieczerniku, kiedy spełniła się obietnica Chrystusa, że przyśle Pocieszyciela. Maryja była „pełna łaski”. Ona pierwsza przyjęła i zrodziła Zbawiciela, a także razem z apostołami w Wieczerniku doświadczyła zstąpienia Ducha Świętego na pierwotny Kościół. Od tego momentu Maryja towarzyszyła rozwijającej się wspólnocie wierzących w świecie.  Była tam, gdzie jej dzieci ją potrzebowały. Jaka Matka „widziała więcej” i zabiegała o tworzenie prawdziwej wspólnoty.

WSPÓLNOTA umacnia  się przy dwóch stołach: STOLE EUCHARYSTII i STOLE AGAPE, czyli dzielenia się tym co się posiada.  Dlatego miłą niespodzianką był przygotowany odpustowy poczęstunek, za co mieszkańcom Kozubnika gratulacje. Może na przyszłość warto usiąść we wspólnocie, wypić wspólną kawę i zjeść pyszny kołacz w plenerze… zawiązują się wtedy sąsiedzkie więzy i można coś wspólnie zaplanować dla dobra wspólnoty. Za całość świętowania wszystkim serdeczne Bóg zapłać.