AKTUALNOŚCI

Wspomnienie św. Rity…

Od kilku lat i nasza parafia odkrywa dla siebie drogę róż św. Rity… Parafianie sami przynoszą w jej wspomnienie róże, a także mogą je otrzymać w kościele. Tak też było dzisiaj na Mszach świętych w parafii, jak i podczas pielgrzymowania do sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Mamy nadzieję, że podzielą się przeżyciami po powrocie.Kim była święta?

Kościół wspomina dzisiaj 22 maja niezwykłą świętą, która zdążyła być  żoną i matką, wdową i w końcu zakonnicą. Święta Rita urodziła się w XV wieku w pobliżu Cascia  we Włoszech. Mając 12 lat została poślubiona została porywczemu mężowi i cierpliwie znosiła jego charakter. Doprowadziła go też do pojednania z Bogiem, a po śmierci męża i synów wstąpiła do klasztoru augustianek gdzie dawała wspaniały przykład cierpliwości i pokuty.  Podobnie jak nasza siostra Faustyna wykonywała najcięższe obowiązki klasztorne. Nigdy jednak nie skarżyła się na swój los. Bóg odznaczył ją wyjątkowymi darami mistycznymi i duchowymi i przez to też dzisiaj jest i orędowniczką szczególnie w sprawach trudnych.

Dlaczego dzisiaj święci się róże? Przeczytasz poniżej.

Róże św. Rity. Niezwykłe nabożeństwo do świętej od spraw beznadziejnych