AKTUALNOŚCI

Pielgrzymka dzieci z rodzicami do Maryi…

W sobotni dzień, w przeddzień Dnia Matki wiele pielgrzymek dzieci Pierwszokomunijnych przybyło do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby dziękować  za to szczególne wydarzenie w ich życiu, a także ich rodzin… I nasza dzieci dzisiaj pielgrzymowały…

Z kazania dedykujemy dla DZIECI i RODZICÓW kilka myśli:

W Ewangelii wybranej na to nasze dzisiejsze spotkanie przy stole eucharystycznym widzimy Pana Jezusa, który błogosławi dzieci.

Jezus z wielką troską brał w objęcia dzieci błogosławił je chociaż był zmęczony, bo przecież Pan Jezus nie próżnował obchodził wszystkie wioski i miasta nauczał,  głosił Dobrą Nowinę. Będąc prawdziwym Bogiem był również prawdziwym człowiekiem. Odczuwał zmęczenie tak jak my, jak każde dziecko. W takim momencie pewnie apostołowie zatrzymali rodziców mówiąc: nie przeszkadzajcie Jezusowi. Może odpoczywał, uciął sobie drzemkę, ale Pan Jezus stanowczo mówi nie przeszkadzajcie dzieciom przychodzić do mnie. Pan Jezus daje właśnie dzieci za przykład do naśladowania… To dla nas dorosłych wy jesteście przykładem! Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego.

Kochane dzieci pamiętajcie zawsze o Maryi, która was kocha tak jak widzimy to na każdej ikonie, na każdym obrazie trzyma na kolanach Jezusa. Przytula go. Pomyślcie, że wy siedzicie na kolanach kochającej matki Maryi, która was chce przytulić do swojego serca. Otoczyć płaszczem swojej opieki. Jest zawsze z nami.

Kiedy Pan Jezus był mały Maryja ofiarowała go w świątyni. Rodzice to samo dzisiaj też tutaj to robią, przyjeżdżając z wami chcą ofiarować was Matce Bożej. Powiedzieć Maryjo, ty się nimi zajmij, zaopiekuj się moim dzieckiem, bo jest ono nie tylko moim, ale także twoim dzieckiem. Maria będzie wiedziała co zrobić z waszym życiem, zatroszczy się o was.  W czasie objawień kiedy Maryja schodzi na ziemię często wybiera dzieci, bo dzieci mają czyste serca, są prawdomówne. One to co widzą, to mówią no ze starszymi bywa już różnie starajcie się Wasze serca kochani takie czyste nieskalane ufne zachować na całe życie. Niech duch Dziecięctwa Bożego będzie w was.

Po Eucharystii  zabrał ks. Ariel swoich małych  pielgrzymów  na Drogę krzyżową w plenerze…  Wyjść na Kalwarię nie było łatwo… ale było warto…