AKTUALNOŚCI

I trzecia część naszego piątkowego pielgrzymowania…

Zaprowadziła nas z Targanic przez BOLĘCINĘ  do RZYK…

Rytm wędrówce nadaje modlitwa i radosny śpiew. Dochodzimy do BOLĘCINY.. (przed 40 laty był tu plac budowy kościoła, wtedy nas gościły jego fundamenty). Dziś konferencja ks. Ariela rozkminiała naszą jubileuszową liczbę „40”... Biblijne skojarzenia i pytania do refleksji…  Jak to jest z postawą niewolnika w sobie? Czy 10 przykazań nas wychowuje? do spokojnej refleksji zapraszamy w nagraniu…

I już na horyzoncie kościół w RZYKACH… A w modlitwie można rzec Nabożeństwo Czerwcowe – Litania do Serca Pana Jezusa

ale najpierw wejście, serdeczne i miłe powitanie przez ks. Marcina Samka, który wyszedł przed nas, a dzwony kościoła św. Jakuba witały nas niemal jak w Santiago de Compostella… 

W kościele powitał nas ks. proboszcz Krzysztof Moskal.A potem ciepłe przyjęcie przygotowali mieszkańcy Rzyk. Każdy pielgrzym znalazł swój kąt… Trzeba „szybko” odpoczywać, bo jutro o 6.00 znowu w drogę…